Latvijas iedzīvotāju materiālā un sociālā nenodrošinātība 2024. gadā ir nedaudz mazinājusies. To ļauj secināt šāgada marta beigās publiskotie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
2022. gadā, kas bija augstas inflācijas laiks, materiālajai un sociālajai nenodrošinātībai bija pakļauti 14,1% Latvijas iedzīvotāju, bet dziļai materiālajai un sociālajai nenodrošinātībai – 7,8%. Savukārt 2024. gadā materiālajai un sociālajai nenodrošinātībai bija pakļauti 10,9% iedzīvotāju, bet dziļai materiālajai un sociālajai nenodrošinātībai – 5,3%. Tomēr finansiālo problēmu līmenis joprojām ir augsts. 59% no visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir vecumā no 16 gadiem, nevar atļauties nodrošināt kādu no pamatnepieciešamībām. 46,3% no Latvijas iedzīvotājiem nevar no pašu līdzekļiem segt pēkšņus, neparedzētus izdevumus. Vēl pirms gada šādas grūtības bija tikai 45,5% iedzīvotāju.
Nav stratēģijas
Daudzās valstīs lielākā nevienlīdzība ir starp kapitāla īpašniekiem un darba ņēmējiem. Latvijā lielākā nevienlīdzība ir starp valsts sektora priekšniekiem un pārējiem iedzīvotājiem. Pirms gada žurnāls Dienas Bizness sāka celt trauksmi par to, ka Latvijā nav normatīvajam regulējumam atbilstošas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas (Latvijai nav ilgtermiņa stratēģijas, Dienas
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 16. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €0.60