Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +3 °C
Viegls lietus
Svētdiena, 29. decembris
Solveiga, Ilgona

Marss

NASA gatavojas pirmajam kontrolētajam lidojumam uz citas planētas

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) ieplānojusi aprīļa sākumā veikt vēsturē pirmo kontrolēto ar dzinēju darbināma lidaparāta lidojumu uz citas planētas. Paredzams, ka tiks izmēģināta uz Marsu nogādātajam roveram Perseverance apakšā piestiprinātā minihelikoptera Ingenuity pacelšanās nelielā augstumā. Ja lidojums izrādīsies sekmīgs, tas signalizēs par jaunām tehnoloģiskām iespējām, kas pavērsies Marsa virsmas ainavas izpētē.

NASA zondei priekšā "septiņas šausmu minūtes"

Pēc septiņus mēnešus ilga lidojuma ASV kosmosa izpētes aģentūras NASA zonde InSight kuru katru mirkli sasniegs Marsu un sāks bīstamāko ceļojuma daļu - ieiešanu planētas atmosfērā un piezemēšanos, kas kopā ilgs aptuveni septiņas minūtes. Ja kaut kas noiet greizi, tas visbiežāk notiek tieši šajā lidojuma fāzē.

Pirmdien Marsu sasniegs NASA zonde InSight

Pirmdien uz Marsa paredzēts nolaisties ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) zondei InSight, paziņojusi pārvaldes Reaktīvās kustības laboratorija.

Uz Marsa fiksē kilometriem platu šķidra ūdens krātuvi

Analizējot Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) zondes ievāktos datus, pētnieki guvuši pārliecinošus pierādījumus, ka zem biezas ledus kārtas netālu no Marsa dienvidu pola atrodas teju 20 kilometrus plata šķidra ūdens krātuve, vēsta The Guardian.

Ķīnas kosmosa programma Tibetas kalnos cenšas atveidot Marsa virsmu

Ķīnieši, kas sevi pieteikuši kā nopietnus spēlētājus jaunās paaudzes kosmosa sacensībās, Tibetas kalnos grasās izveidot treniņu laukumu, kur astronauti varēs gatavoties darbam uz planētas Marss. Tomēr, kā ziņo The Guardian, par Tibetas Marsa virsmu varēs pastaigāties ne tikai kosmosa programmas dalībnieki, bet arī tūristi.

ASV Kongress apstiprina likumprojektu cilvēka nosūtīšanai uz Marsu

Pirmo reizi sešu gadu laikā ASV Kongresā abas palātas pieņēmušas likumprojektu, kas apstiprina finansējumu ASV Nacionālajai aeronautikas un kosmosa pārvaldei (NASA) un izvirza tai jaunus uzdevumus, tostarp cilvēka nosūtīšanu uz Marsu līdz 2033.gadam.

…un cilvēki pārvēršas marsiešos

Pasaules gudrākie, bagātākie un, iespējams, arī drosmīgākie sola, ka pēc nepilniem divdesmit gadiem cilvēce varēs lepoties ar sevi kā kosmosa iekarotājiem. No literāra sapņa XX gadsimta sākumā līdz realitātei XXI gadsimtā - šobrīd, 2016. gadā, jau pavisam nopietni tiek izstrādātas Marsa kolonizācijas misijas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide