ANO pārtikas aģentūras brīdinājušas, ka vairāk nekā puse Afganistānas iedzīvotāju atrodas uz ikdienā nepieciešamās pārtikas pieejamības akūtas krīzes sliekšņa, kas jau šajā ziemā varētu pāraugt katastrofā, vēsta AFP.
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns atzinis, ka situācija ar pārtiku valstī ir "saspringta", trešdien ziņo mediji, raisot bažas, ka varētu atkārtoties bads, ko komunistiskais režīms piedzīvoja pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados un kurā gāja bojā simtiem tūkstošiem cilvēku.
ANO eksperti secinājuši, ka aptuveni 350 000 cilvēku Etiopijas Tigrai reģionā cieš badu un vairumam no reģiona 5,5 miljoniem cilvēku nepieciešama palīdzība pārtikas sagādē.
Ziemeļkoreja, kas jau iepriekš regulāri ir aprakstīta kā pasaules izolētākā valsts, pērn, baidoties no Ķīnā strauji uzliesmojušā vīrusa, slēdza teju visas robežas ar kaimiņvalstīm. Eksperti pauž bažas par pilnīgā izolācijā pavadītā gada ietekmi uz valsts nabadzīgākajiem iedzīvotājiem.
Jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ pasaulē to cilvēku skaits, kas cieš akūtu badu, var teju divkāršoties, otrdien paziņojusi ANO Pasaules Pārtikas programma.
Dienvidsudānā smagam badam pakļauts rekordliels cilvēku skaits jeb nepilni septiņi miljoni valsts iedzīvotāju, piektdien brīdināja Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) aģentūras. Bads Dienvidsudānā pastiprinās, lai gan pērn spēkā stājās pamiers, kas izbeidza kaujas vairāk nekā piecus gadus ilgušajā pilsoņu karā.
Dienvidsudānā 1,25 miljoni cilvēki cieš no izteikta pārtikas trūkuma, kas ir divreiz vairāk nekā pagājušajā gadā ap šo laiku, paziņojusi Dienvidsudānas valdība un ANO.