Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +20 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Latvijā

Zinātnes starta vieta studentiem © DIENA

Šī nedēļa RSU ir īpaša – Zinātnes nedēļa. Tajā nozīmīga vieta ir starptautiskajai studentu konferencei. Par to Aismas Orupes saruna ar rīkotāju komandas priekšsēdētāju, piektā kursa medicīnas studentu Māri Lapšovu. "Repharm" kā veselības uzņēmumu grupa jau vairākus gadus ir viens no konferences sponsoriem, šogad atbalsta arī ar iespēju praktiskai meistarklasei ultrasonogrāfijā "Veselības centru apvienībā". Līdzās nozīmīgajām akadēmiskajām balvām, ko saņem studenti, "Repharm" katru gadu pasniedz arī īpašās veicināšanas balvas 3 studentiem - zinātnisko darbu autoriem.

Šlesers: Es ļoti nopietni domāju – vai man jāatgriežas politikā(5)

2011.gada 24. maijā, tieši tajā dienā, kad mēs ar sievu atradāmies Rīgas dzemdību namā, jo tikko bija piedzimis mūsu ceturtais dēls, KNAB realizēja vērienīgāko šovu Latvijas vesturē. Pa visu Latviju vairāk kā 40 vietās vienlaicīgi notika kratīšanas, kuru mērķis bija atklāt kaut kādus lielus noziegumus, tika sūtīti pieprasījumi uz dažādām pasaules valstīm.

VDD: Pērn pieauga valsts apdraudējums, ko rada kiberizlūkošana(1)

Krievijas, Baltkrievijas un Ķīnas specdienesti pret Latviju vērstās izlūkdarbības galvenokārt īsteno no savas valsts teritorijas, pērn ceļošanas ierobežojumi ilgstoši liedza tiem vervēt un ietekmēt Latvijas valstspiederīgos. Tā iemesla dēļ pieauga apdraudējums, ko rada kiberizlūkošana un citas izlūkošanas disciplīnas, kas ļauj informāciju iegūt attālināti, liecina Valsts drošības dienesta (VDD) pārskats par dienesta darbību 2020.gadā.

Rezidentūra centralizācijas draudos © DIENA

Par pašreizējo un jauno rezidentūras modeli, kurā plānots jaunos speciālistus koncentrēt trīs Rīgas slimnīcās, Aismas Orupes saruna ar Rīgas Stradiņa universitātes veselības studiju prorektoru Gunti Bahu.

Risks pilnībā zaudēt pozīcijas tranzītā © DIENA(8)

Par attīstības scenārijiem dzelzceļa nozarē un potenciālajiem riskiem Guntars Gūte sarunājas ar SIA Rīgas satiksme valdes priekšsēdētāju, bijušo Satiksmes ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāju Džinetu Innusu.

Šuplinska: Skolēnu nodarbības svaigā gaisā papildina pamata mācību procesu

Formālās un neformālās izglītības nodarbības svaigā gaisā neaizstāj pamata mācību procesu, taču nodarbību laikā skolēniem ir iespēja būt kustībā, mācīties kopā ar saviem vienaudžiem, mazināt psihoemocionālo spriedzi un atkārtot mācību vielu citādā formātā, trešdien preses konferencē atklāja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Kazāks: Bez investīciju kāpuma arī turpmāk izaugsme būs gausa(1)

Bez investīciju kāpuma arī turpmāk Latvijas izaugsme būs gausa un palielināsies atpalicība gan no Eiropas Savienības (ES), gan kaimiņvalstīm, trešdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas diskusijā Dzīve pēc Covid-19 pandēmijas ar Covid sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.