Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 27. novembris
Lauris, Norberts

Tuvplānā

Kā pārvarēt neveiksmes © DIENA

Sportā piedzīvotās neveiksmes sāp. Dažreiz mums, sportistiem, šķiet, ka esam parādījuši un izdarījuši visu, ko spējām, tomēr mērķis vai vēlamais rezultāts tāpat nav sasniegts. Labākajā gadījumā tas slikti liek justies visu atlikušo dienu, bet sliktākajā, saskaroties ar neveiksmēm ilgstošā posmā, atlēts ar laiku atvadās no aktīvās karjeras.

Kad mainīt apavus © DIENA

Nekas nav mūžīgs. Lai cik skaisti un ar neizdzēšamām atmiņām saistīti tavi mīļākie skriešanas apavi, pienāk brīdis, kad tie jāmaina pret jauniem. Viss atkarīgs, kā un kur tos valkā, kā kopj un galvenais - cik daudz kilometru ar tiem noskriets. Labi skriešanas apavi var samērā kvalitatīvi kalpot līdz tūkstotim vai pat nedaudz vairāk veiktiem kilometriem. Jo īpaši svarīgs šis jautājums ir rudenī un ziemā - auksts laiks nav iemesls nedoties skriet, bet tam nepieciešams sagatavoties iepriekš.

Svara samazināšana... kā tiešsaistes bizness © DIENA

Atbrīvojies no desmit kilogramiem trīs nedēļu laikā, izturi 21 dienas uztura izaicinājumu, "jauns tu" pēc mēneša. Sociālie mediji ir pārpilni ar šādiem piedāvājumiem. Ideja vienkārša - samaksā naudu, iestājies slēgtā komūnā, izpildi dotos uzdevumus, un liekie kilogrami pazūd kā Latvijas vasara. Cilvēkiem, šķiet, patīk, tomēr uztura speciālistiem ne visai.

Dzīves modelis - dambrete © DIENA

Viņš bija ģēnijs un varēja kļūt par visu laiku izcilāko. 17. oktobrī savu 80. dzimšanas dienu atzīmētu trīskārtējais pasaules čempions dambretē Andris Andreiko, kura dzīve pārtrūka karjeras pilnbriedā. Tas notika tik mistiski un krimināli, ka sportista ilggadējais treneris Pēteris Freidenfelds arī tagad, 46 gadus vēlāk, nav gatavs atklāti runāt par nāves apstākļiem.

Ferrari fiasko © DIENA

Kļūdas, kas atkārtojas ar apskaužamu regularitāti, nav ierasta lieta vadošo Formulas 1 komandu darba kultūrā. Šis sporta veids ir skarbs bizness, kurā katru nedēļas nogali komandai visas pasaules priekšā atkal un atkal jādemonstrē savs progress un spēja panākt vēlamo rezultātu. Tas tiek nofilmēts no visiem iespējamiem rakursiem, palēlināts, izķidāts un komandas vadībai neskaitāmas reizes publiski jāatskaitās par paveikto un kļūdām. Tikmēr miljoniem "dīvāna ekspertu" ir tiesības apšaubīt, kritizēt un pamācīt, jo viņi taču savā darbā nekad nav pieļāvuši kļūdas. Protams, tas viss nav attaisnojums Ferrari komandas kļūdu sērijai, jo turpat kaimiņos Red Bull vai Mercedes tādos pašos apstākļos operē gandrīz nevainojami.

Tiesāšana kā māksla © DIENA

Nupat beidzies Eiropas basketbola čempionāta finālturnīrs, kas arī Latvijā noteikti neatstāja vienaldzīgos basketbola līdzjutēju saimē - turnīra gaitā ne viens vien mūsu fans it kā pielaikoja, kā šajā forumā izskatītos Latvijas izlase ar Porziņģi un brāļiem Bertāniem ierindā. It īpaši pēc spīdošās uzvaras 10 000 skatītāju klātbūtnē pār Turciju. Šis jautājums tā arī paliks neatbildēts, jo mūsējie uz kontinenta lielāko turnīru netika, tomēr absolūti bez Latvijas čempionāts neiztika, jo sacensības apkalpoja uzreiz četri mūsu tiesneši - Mārtiņš Kozlovskis, Oskars Lucis, Andris Aunkrogers un Gatis Saliņš. Tieši soģu darbs šajā čempionātā izraisīja skaļākās diskusijas.

Jaunu izaicinājumu priekšā © DIENA

Augsta līmeņa hokejs Latvijā būs redzams arī šosezon, valsts čempionei Zemgale/LLU startējot Mestis līgā Somijā, kas šajā hokeja lielvalstī ir otrs spēcīgākais čempionāts. Tas būs nopietns izaicinājums, jo, spēlējot Optibet Hokeja līgā, Mestis līgā un Kontinentālajā kausā, jelgavniekiem plānots vairāk spēļu, nekā regulārajā turnīrā aizvada Nacionālās Hokeja līgas vienības. Sīkāk stāsta hokeja kluba Zemgale/LLU direktors Aivars Zeltiņš.

Spekulantu paradīze © DIENA

Sācies biļešu tirdzniecības process uz 2023. gada pasaules hokeja čempionāta Rīgas spēlēm, tomēr tas diemžēl radīts ļoti parocīgs biļešu spekulantiem. Ja vien viņi būs gatavi uzņemties risku, jo pēc pirmā acu uzmetiena daudziem šķiet, ka biļešu cenas uzliktas pārāk augstas

Prieks kā mentālais rīks sportā © DIENA

Es dziļi ticu, ka katram sportistam ir jāizveido prāta instrumentu kaste, tā jāpiepilda ar rīkiem, ko izmantot treniņos un sacensību dienā, lai salabotu "saplīsušās vai pustukšās riepas", ar kurām bieži nākas saskarties brīžos, kad tas vismazāk gaidīts. Kad sporta psiholoģiskajā sagatavotībā tiek runāts par rīkiem, to parasti attiecina uz iztēli, rutīnu, elpošanas vingrinājumiem un relaksācijas paņēmieniem. Tomēr ir vēl viens ļoti svarīgs rīks, par ko bieži atgādinu, un pēc savas pieredzes redzu, ka tā ir viena no svarīgākajām sastāvdaļām, kas palīdz ilgtermiņā izturēt slodzi un pārvarēt neveiksmes, kā arī biežāk sasniegt vairāk. Par ko es runāju? Par prieku, jautrību un pozitīvām emocijām!

Traumatiskākais sporta veids © DIENA

Profesionālais sports ir ne tikai sacensības, spilgtas uzvaras daudzu tūkstošu skatītāju priekšā un apsveikumu saņemšana sociālajos tīklos no valsts augstākajām amatpersonām, bet arī ilgstoši treniņi tālu prom no sabiedrības acīm un risks gūt smagas traumas, kas karjeru var izbeigt vienā mirklī. Viens no traumatiskākajiem sporta veidiem ir šķēpmešana, bet dažreiz sportistu var apturēt arī nopietnas veselības problēmas - viens no Latvijas labākajiem šķēpraižiem Gatis Čakšs šovasar saslima ar Laimas slimību, slimošanas laikā piedzīvojot pat atmiņas zudumu.