Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Pasaule

Kristieši pasaules kartē © DIENA

Kamēr kristieši visā pasaulē atzīmē Lieldienas, uz brīdi pieklusušas dažādu veidu nesaskaņas kristīgo konfesiju rindās. Vienlaikus tiek runāts par to, ka kristīgā pasaule atrodas ceļā pretī ievērojamām pārmaiņām, lai gan atbilžu uz jautājumiem, kādas tās būs un pie kā novedīs, pagaidām nav.

Ekonomika, karš un opozīcija © DIENA

Kāda patlaban ir situācija Krievijā, kādēļ par spīti visam tajā nav jūtama stipra opozīcija valdošajai varai, un kas šo situāciju varētu mainīt? Galvenie faktori, kas ļauj Krievijas līderim turpināt iesākto.

Robežstrīdi, politiķu košums un jaunais kurss © DIENA

Laikā, kad pasaules uzmanības centrā atrodas Krievijas iebrukums Ukrainā, karadarbība Gazas joslā un priekšvēlēšanu kaislības ASV, daudziem nepamanīts palicis fakts, ka strauji un, dažuprāt, pat dramatiski pasliktinās Ķīnas un Filipīnu attiecības. Kas ir mainījies, un kamdēļ Filipīnas pat pretrunīga prezidenta vadībā atgriezušās pie sev tradicionālās, uz ASV orientētās ārpolitikas?

Vācu sarkanarmiešu fināla akords © DIENA

Februāra nogalē Berlīnē notikušais kreisi radikālās kustības Sarkanās armijas frakcija (Rote Armee Fraktion jeb RAF) bijušās kaujinieces Danielas Kletes arests varētu pielikt punktu šī grupējuma vairāk nekā 50 gadu senajai vēsturei, pat neraugoties uz to, ka meklēšanā joprojām atrodas divi viņas cīņubiedri.