Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Svētki "lielajiem kungiem"

Pandēmijas dēļ arī šogad lielas valsts dibināšanas svētku svinības Latvijā tā īsti nebija iespējamas, un jāsaka, vīrusa agresīvās izplatīšanās dēļ tas noteikti arī bija pareizākais risinājums. Tomēr, atskatoties uz svētku nedēļu, mazliet var sajust rūgtuma piegaršu. Rūgtumu par to, ka, šķiet, mūsu valstī aizvien kādi ir vienlīdzīgāki, bet citi – mazāk vienlīdzīgi.

Protams, ja svētku un valsts piederības sajūta mājo pilsoņa sirdī, viņam nevajag plašus oficiālus svētku pasākumus, salūtus un tamlīdzīgas lietas. Un tomēr – jau kopš atmodas sākuma tieši kopības un tautieša pleca sajūta bijusi tas, kas ļāva mums ar nevardarbīgām akcijām atgūt brīvību un patiesībā lielākajai sabiedrības daļai arī izturēt daudzās grūtības, krīzes un citus izaicinājumus.

Apzināti uzsveru – lielākajai sabiedrības daļai. Jo visus šos gadus, bet jo īpaši šajos pēdējos divos gados, ir sajūta, ka salīdzinoši neliela, pat sīka sabiedrības daļiņa aizvien iedomājas sevi vienlīdzīgāku nekā pārējie Latvijas iedzīvotāji un tādēļ var atļauties vairāk un brīvāk justies, un publiski izpausties nekā tā lielākā sabiedrības daļa, kas ar saviem nodokļiem apmaksā šī mazākuma savdabīgās izklaides laikā, kad pārējiem nākas samierināties ar gandrīz neko.

Tas, ka Latvijas galvaspilsētā valsts svētku nedēļā tikpat kā nevarēja manīt svētku sajūtu, savā ziņā tomēr pārsteidz. Sevišķi redzot, cik ļoti šajā trauksmainajā laikā savu iedzīvotāju prieku par valsts svētkiem centās vairot citas pašvaldības, un nekur nemanīja nekādas "neatļautas drūzmēšanās". Un, cik nu izdevās pagājušajā nedēļā vakaros apbraukāt galvaspilsētai tuvākās mazpilsētiņas, ikreiz palika sajūta, ka Rīga, salīdzinot ar tām, vakaros ne pilsētniekiem, ne saviem viesiem necenšas radīt patiesu svētku sajūtu. Cilvēkiem jau patiesībā nevajag neko daudz – tikai sajūtu, ka viņu finansētie darbinieki vismaz cenšas padarīt svētkus gaišākus, sirsnīgākus.

Diemžēl arī Brīvības pieminekļa izgaismošanas notikums beigās tika sagandēts, kad uzzinājām, ka policija ierosinājusi resorisko pārbaudi par cilvēku neatļautu pulcēšanos pie Brīvības pieminekļa. Gan jau policija tikai dara savu ar likuma burtu definēto darbu, un gan jau beigās brīvajā Latvijā nevienu tomēr nesodīs par to, ka viņš bija atnācis pie Brīvības pieminekļa savas valsts dzimšanas dienā. Tomēr paliek daudz jautājumu, arī – kam tad bija paredzēts šis pasākums? Saujiņai "svarīgu" kungu un viņu domubiedriem? Kādēļ tad pasākums vispār tika rīkots šādā formātā un tieši 18. novembrī, apzinoties, ka cilvēki tomēr gribēs to redzēt? Diemžēl jāsecina, ka politiķi ļoti labi apguvuši prasmi sagandēt visu, pat tautai svētas lietas.

Top komentāri

Ir TIKAI viens Kungs.
I
Pārējie - pīšļi un putekļi, kam -lielākoties - nav nekā svēta, un tātad - nekādi svētki.
Koalīcija
K
Ušakovs tik briesmīgi izzaga Rīgu, ka vairs nepaliek ne centa svētku rotājumiem.
Rindas pie veikalu ārdurvīm
R
Slēdzot lielos veikalus brīvdienās un nosakot ļoti lielas veikalu platību normas uz katru pircēju, valdība ir radījusi drūzmēšanos pie daudzu veikalu durvīm. Pret ko šajos gadījumos policija sāks resorisko pārbaudi?
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē