Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atgādinājis par sevi, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret bijušo uzņēmuma Latvijas dzelzceļš vadītāju Uģi Magoni par aptuveni 500 000 eiro liela kukuļa pieņemšanu un arī pret Igaunijas uzņēmēju Oļegu Osinovski, kurš tādā gadījumā būtu tas kukuļa devējs. Osinovskis ir jūsu klients. Vai esat interesējies detalizētāk par šīs lietas virzību?
Ar prokuroru tikšanās paredzēta 7. jūlijā. Pēc publiski pieejamās informācijas tiks uzrādīta apsūdzība. Kad tas būs - šobrīd grūti pateikt. Nekāda sīkāka informācija nav zināma. Ja ņem vērā KNAB pausto masu medijiem par to, kas, viņuprāt, ir noticis, tad jāsaka, tas scenārijs ļoti atšķiras no tā scenārija, par kuru esam runājuši mēs.
Varbūt Magonis un Osinovskis snieguši pretrunīgas liecības?
Nezinu. Es varu spriest tikai par to, ko runā mans klients, aizstāvības rīcībā nav pilnīgi nekādas informācijas, ko saka kāds cits.
Jau pirms gandrīz gada teicāt, ka nauda, kas tiek uzskatīta par kukuli, nav kukulis. Kas tad?
Es toreiz definēju to kā civiltiesisku darījumu. Pozīcija nav mainījusies.
Pakalpojums?
Es sīkāk negribētu komentēt. No aizstāvības viedokļa šobrīd nebūtu pareizi klāstīt savu pozīciju publiski.
Varat apliecināt, ka saistībā ar šo darījumu, kā to saucat, nav nekādu pārkāpumu?
Tas ir vērtējams. Neko par to negribu apgalvot. Bet katrā ziņā tam nav saistības ar tām versijām, kuras šeit tiek izvirzītas publiski.
Arī par to, ka naudai bijusi saistība ar Krieviju?
Par Krieviju neatbildēšu. Saistība varētu būt, bet kāda, to es negribētu šobrīd komentēt.
Jūsu klients ir devis liecības izmeklētājiem. Cik viņš ir atvērts, atklāts?
Viņš ir pilnīgi atklāts un stāsta, kā ir bijis. Vai viņam tic vai netic, tā ir KNAB un prokuratūras problēma.
Un tomēr šķiet dīvaini, ka naudas ņēmējs nokļuva apcietinājumā, bet devējs - ne. Ir bijusi kāda īpaša pretimnākšana no jūsu klienta puses?
Šajā gadījumā jārunā par to, kam vispār kalpo apcietināšana mūsu valstī. Tās mērķis ir pasargāt sabiedrību no bīstamiem noziedzniekiem, novērst, ka viņi izvairās no atbildības, traucē izmeklēšanai...
Šajā gadījumā - instruments, lai ātri nomainītu amatā?
Varbūt. Bet ir zināms gadījums ar, piemēram, Feierābendu, policijas augstu amatpersonu, kuru manā skatījumā aizturēja tikai tāpēc, lai mēģinātu dabūt kaut kādas tādas liecības, kādas varbūt vēlas no viņa dabūt. Jo cilvēks, kas ar apcietinājumu nekad nav saskāries, nonāk maksimālā stresā, ja viņam pēkšņi, kā saka, noņem kaklasaiti un tur apcietinājumā ar tādiem, kas, iespējams, viņam var ko nodarīt. Un ja vēl pasaka, ka tava dzīve beigusies, ka tu saules gaismu redzēsi pēc 15 gadiem - man tādi klienti ir bijuši -, tas psiholoģiski ietekmē un ir bijuši cilvēki, kas pēc tam saka: es biju gatavs parakstīt jebkuru papīru, lai tikai tiktu ārā. Arī šajā gadījumā tas var būt skaidrojums tam, ka ir atšķirība starp to, ko viens un otrs teicis vai neteicis.
Visu interviju lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 7.jūlija, numurā!
Drīzumā tiesā. Osinovskis pret KNAB
Par norisēm, kas saistītas ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rosinājumu sākt kriminālvajāšanu pret Igaunijas uzņēmēju Oļegu Osinovski intervijā Romānam Meļņikam stāsta Osinovska advokāts Saulvedis Vārpiņš.
Fragments no intervijas:
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.