Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Turcija, jāatgādina, ir atteikusies pievienoties rietumvalstu sankcijām pret Krieviju, vienlaikus pozicionējot sevi kā iespējamo starpnieci konflikta risināšanā sarunu ceļā. Šāda nostāja ļauj Ankarai un jo īpaši Turcijas prezidentam gūt kā gan jūtamas iekšpolitiskās, tā ģeopolitiskās, tā, kas vēl svarīgāk, vērā ņemamas ekonomiskās dividendes. Turcija vienlaikus gan turpina ieroču un bruņojuma piegādes Ukrainai, gan strauji kļūst par starpnieci Krievijas tirdzniecībā ar rietumiem, tostarp attīstot tā sauktā paralēlā importa piegādes. Ar šo jēdzienu tiek saprasta to rietumu kompāniju produkcija, kuras oficiāli ir tādā vai citādā veidā pārtraukušas savu darbību Krievijā. Protams, ir vēl arī citas jomas (enerģētika, tūrisms), kur Ankara no sadarbības ar Maskavu atteikties negrasās. Turcijas ekonomiskā situācija nav no spožākajām, jau nākamgad ir gaidāmas prezidenta vēlēšanas, un Erdogans attiecīgi izmanto visas pieejamās iespējas ekonomisko problēmu mazināšanai.
Visa iepriekšminētā rezultāts savukārt ir statistikas dati, kuri liecina – pēdējos mēnešos strauji aug kā virknes Eiropas valstu eksports uz Turciju, tā pašas Turcijas eksports uz Krieviju, turklāt Ankara pat necenšas slēpt savu starpnieces lomu. Ka pēdējā tiktu izmantota arī Rietumu noteikto sankciju apiešanai, protams, tiek kategoriski noliegts, tomēr cik lielā mērā šie apgalvojumi ir ticami, tā arī paliek neskaidrs. Vēl jo vairāk tāpēc, ka abu prezidentu vienošanās par nacionālo valūtu plašu izmantošanu (arī Krievijas maksājumu karšu vērienīgu ienākšanu Turcijā) un divpusējās tirdzniecības ievērojamu palielināšanu rada visus priekšnoteikumus sankciju apiešanai. Kas un par ko norēķinās rubļos vai lirās neviena rietumvalsts izkontrolēt nespēj.
Turcija, protams, nepavisam nav vienīgā un pat ne nozīmīgākā nerietumu valsts, kas ir ieņēmusi šādu nostāju. Tomēr vienlaikus vismaz oficiāli tā joprojām ir prorietumnieciska valsts, kā arī nozīmīga Ziemeļatlantijas alianses dalībvalsts. Pēc visa spriežot, tikai oficiāli, bet ne pēc būtības.