Organizācijas rosina, ka tas esot jāpapildina ar mobilajiem telefoniem, zibatmiņām un citām iekārtām. Šī ierosinājuma pretinieki gan iebilst, ka datu nesēji ne vienmēr tiek izmantoti autordarbu reproducēšanai.
Ar pieteikumu ST pērn vērsās četras organizācijas - Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība (AKKA/LAA), Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA), Latvijas Kinoproducentu asociācija, kā arī Latvijas Profesionālo aktieru apvienība.
Organizācijas uzskata, ka MK noteikumos iekļautais objektu saraksts, par kuriem jāmaksā autoratlīdzība būtu jāpapildina ar zibatmiņām, ārējiem cietajiem diskiem, mobilajiem tālruņiem, jaunākās paaudzes mūzikas atskaņotājiem ar iebūvētu atmiņu un citiem līdzīgiem datu nesējiem. «Domā, ka mēs esam kaut kādi reketieri, bet ir jāsaprot, ka Latvijā mūzikas industrija ir apdraudēta,» Dienai pauž LaIPA mārketinga direktore Natālija Angelovska.
Līdzekļus, ko iekasē no MK noteikumos uzskaitītajiem objektiem, atkarībā no konkrētās ierīces sadalot autoriem, izpildītājiem un producentiem. Piemēram, ienākumus no audiokasešu, minidisku un dažādu mūzikas ierakstīšanas iekārtu tirgošanas sadala šādi - autoriem 40%, izpildītājiem 30%, un atlikušais pienākas fonogrammu producentiem. Savukārt atlīdzības, ko iekasē no videokasetēm, to ierakstu iekārtām, kā arī DVD ierakstītājiem, pilnīgi vienādās daļās tiek sadalītas filmu producentiem, autoriem un izpildītājiem. Fonogrammu producentiem par tukšajiem DVD un CD pienākas aptuveni četrreiz lielāka atlīdzība nekā filmu producentiem. MK noteikumi paredz, ka par vienu CD atlīdzībā ir jāmaksā Ls 0,10, savukārt par DVD - Ls 0,20. Lielāka summa no preces vērtības tiks atvilkta, piemēram, televizoram vai DVD atskaņotājam ar ierakstu funkciju, - Ls 1.
Pagājušajā nedēļā, kad notika tiesas sēde par organizāciju iesniegto prasību, pie ST pret to savus iebildumus pauda Pirātu biedrība. Tiesa, protesti nebija lieli, jo tajos piedalījās pieci dalībnieki. Viņuprāt, neesot pierādīts fakts, ka datu vairošana personīgai lietošanai pārkāpj autoru tiesības, turklāt atlīdzību sadale esot apšaubāma. Ja objektu saraksts tikšot papildināts, autori, izpildītāji un producenti saņems atlīdzību arī gadījumus, kad datu nesējus izmantos, piemēram, personīgo foto pavairošanai. «Jā, mēs zinām, un mēs dzirdam, ka visi sūdzas, ka grib ierakstīt tikai bildes. Bet neviens neko citu nevar piedāvāt, sūdzēties var katrs. Varbūt tad nāciet ar savu piedāvājumu! Bet tādu piedāvājumu nav,» nelokāma ir N. Angelovska.