Par to, ka Somija sesto gadu pēc kārtas atzīta par laimīgāko valsti pasaulē, Diena vēstīja jau iepriekš. Jāatgādina, ka to atklāj Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules laimes ziņojums. Kritēriji, pēc kādiem situācija valstīs analizēta, ir ļoti dažādi – sākot no iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju un sociālā atbalsta pieejamības līdz brīvības izjūtai un savstarpējā atbalsta līmenim.
Klimata faktors
Tā kā Somija atzīta par laimīgāko valsti pasaulē, tad arī valsts galvaspilsēta Helsinki būtu uzskatāma par laimīgāko pilsētu pasaulē. Somijas iedzīvotāji par to gan nedaudz ironizē. Tas tāpēc, ka, būdama laimīgākā zeme pasaulē, Somija tomēr ierindojas augstu arī tajos reitingos, kas ataino sabiedrības depresīvo noskaņojumu. Šīs ziemeļvalsts iedzīvotāju depresijas rādītājs ir augstāks nekā vidēji Eiropas Savienībā. Daudzi šos abus datus salikuši kopā un smejas – kā gan laimīgākajā valstī var būt kāds ar depresiju? Iespējams, nomāktību var izskaidrot ar saules gaismas trūkumu un tumšajiem, garajiem ziemas vakariem.
Paši somi nereti zobojas par savas valsts klimatu un to izmanto pat tūrisma saukļos, piemēram, "Esi sveicināts ellē!" (Welcome to HEL – angļu valodā;
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 21. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!