Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Izsolē pārdota Sapņu fabrika; izsoles likumību un rezultātu apstrīdēs

Otrdien, 17. jūlijā, izsolē pārdots nekustamais īpašums, kurā atrodas izklaides komplekss Sapņu fabrika, informē tiesu izpildītāja Andra Spores birojā. Savukārt Sapņu fabrika izsoles likumību un rezultātus jau tuvākajā laikā apstrīdēs civilprocesa kārtībā.

Nosolīto cenu tiesu izpildītāji neatklāj, kā arī neatklāj, kas īpašumu ir iegādājies. Mēneša laikā izsoles uzvarētājam ir jānorēķinās par iegādāto objektu.

Sapņu fabrikas līdzīpašnieks Dainis Vītols sacīja, ka izsolē piedalījās tikai viens solītājs - SIA Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūra, un Sapņu fabrika tika nosolīta par 600 500 latiem.

Vītols sacīja, ka jau tuvākajā laikā Sapņu fabrika civilprocesa kārtībā apstrīdēs notikušās izsoles likumību un rezultātus.

"Mūsuprāt, izsole ir nelikumīga vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, izsoles cena ir mākslīgi pazemināta, jo īpašumam bija divi vērtējumi. Viens, ko pasūtīja Rīgas domes nozīmēts tiesu izpildītājs, īpašuma vērtību noteica 824 000 latu apmērā. Otrs vērtējums, ko mūsu kreditora Latvijas Hipotēku un zemes bankas uzdevumā pasūtīja Spore, vērtību noteica 570 500 latu apmērā," norādīja Vītols.

Viņš piebilda, ka arī izsoles rīkošana nav likumīga, jo Latvijas Hipotēku un zemes bankas parāda piedziņas prasību pret Sapņu fabriku izskatīja Komercbanku asociācijas šķīrējtiesa. "Saskaņā ar Civillikumu, šķīrējtiesas nevar izskatīt strīdus, kuros viena no pusēm ir valsts vai pašvaldību iestādes, vai arī valstij vai pašvaldībām piederoši uzņēmumi," norādīja Vītols.

"Valsts bankai prasība pret uzņēmumu bija jāiesniedz valsts tiesā. Tāpat Sapņu fabrika jau nedēļu mēģināja vienoties ar Latvijas Hipotēku un zemes banku par izsoles atlikšanu, jo mums ir sarunas par kredīta refinansēšanu citā bankā pilnā apjomā, tomēr atlikt izsoli neizdevās," sacīja Vītols.

Tāpat Latvijas Hipotēku un zemes banka, pieprasot rīkot izsoli, nav ņēmusi vērā to, ka Sapņu fabrikā ir nomnieki, kuriem nomas līgumi ir noslēgti līdz 2020. gadam. "Arī nomnieki jau ir iesnieguši tiesā prasību nostiprināt viņu nomas līgumus Zemesgrāmatā," sacīja Vītols.

Kā liecina paziņojums oficiālajā laikrakstā Latvijas Vēstnesis, izsolē tika piedāvāts objekts, kurā ietilpst 5064 kvadrātmetrus liels zemesgabals Lāčplēša ielā 101, kā arī četras ēkas. Izsoles sākumcena noteikta 570 500 latu apmērā.

Izsolē iegūtos līdzekļus plānots novirzīt Latvijas Hipotēku un zemes bankā izsniegtā kredīta 830 000 latu apmērā dzēšanai.

Vītols sarunā ar laikrakstu Bizness&Baltija skaidroja, ka problēmas ar parādu atgriešanu saistītas ar vairākiem faktoriem, tostarp servitūtu, kas liedz Sapņu fabrikai izmantot 300 kvadrātmetrus kompleksa teritorijā. "Mums jau desmit gadus ir tiesvedība ar Valsts nekustamajiem īpašumiem. Servitūts ir būtiski ierobežojis mūsu iespējas īstenot uzņēmējdarbību," apgalvo D. Vītols.

2001.gadā dibinātā Sapņu fabrika pērn strādāja ar 96 500 latu apgrozījumu, kas bija par 20,5% mazāk nekā 2010.gadā. Uzņēmuma zaudējumi samazinājās par 30% - līdz 83 200 latiem.

Lielākie uzņēmuma īpašnieki ir D. Vītols (37,73%), Līvija Vītola (34,61%), kā arī Maija Vītola (23,9%), savukārt Uldim Bartkevičam pieder 1,22%, Zanei Straumei un Osvaldam Rudzātam - pa 1,27% kapitāldaļu, liecina Firmas.lv informācija.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses