Briesmas sociālajos tīklos - jūs var izsekot, var apkrāpt, var apzagt - tēmas, kuras esam jau cilājuši un teiksim atklāti - tēmas, kuras jau sāk nedaudz apnikt! Tas viss ir taisnība, tomēr palūkosimies uz to visu no pretējās puses - Kā un kāpēc sociālie tīkli strādā mūsu labā!
Jūs var ievērot, jums var piedāvāt jaunu, labi apmaksātu darbu, jūs mīl un ciena, jums seko - lai līdzinātos!
Jā - patiesi - sociālajiem tīkliem, ja tos izmantojam prasmīgi ir spēks!
- Jāizvēlas tās lietas, kas jums padodas, un jārunā par tām!
Vai nu tā būtu politika, vai stilīgāko veikalu ķemmēšana, vai varbūt Jūs zināt labākās telefona aplikācijas filmu faniem? Varbūt kādam uzņēmumam būs vajadzīgs eksperts šajā jomā un vienā jaukā dienā tieši jūs saņemsiet darba piedāvājumu.
- Ja šobrīd esat bez darba, bet ļoti gribētu strādāt - sakiet to publiski!
Ierakstiet to Facebook vai Twitter - ja draugi nevarēs piedāvāt darbu, viņi dalīsies ar šo ziņu ar saviem draugiem, un var izrādīties, ka jūsu jaunais darba devējs ir dažu klikšķu attālumā.
- Sekojiet uzņēmumiem, kas jūs patiesi interesē!
Gan jau katram ir kāds uzņēmums, kurš izvēlēts kā sapņu darba vieta. Pat ja šobrīd sapnis liekas tālu, jūs droši varat kļūt par šī uzņēmuma sekotāju dažādos tīklos un būt pirmais, kas uzzina par vakancēm! Starp citu, arī Nāktones Parks savus darboņus atrod tieši Twitterī!
- Centieties sevi parādīt kā optimistisku darbinieku!
Slikto ziņu jau tāpat mums ir gana daudz - nevajag tās papildināt!
- Esiet radoši, rakstot ziņas sociālajos tīklos, lai citi kopē jūsu tekstus, nevis jūs savējos!
Katram sociālajam tīklam tomēr ir savi uzdevumi un savs lietotāju loks. profesionāliem kontaktiem ieteicams izveidot savu profilu LinkedIn - tur gan jokus netaisām un neaizraujamies ar smieklīgo kaķu bildēm - te labāk būs īstais vārds, sakārtots CV un pieklājīgs jūsu portrets.
Samērīgi lietojot, arī dažādas sociālās vietnes mums var palīdzēt, atvieglot, papildināt mūsu dzīvi. Biznesā un privāti.