Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Blūms Rumānijā izcīna augsto 6. vietu Eiropas čempionātā XCC krosā

Ļoti atzīstamu panākumu ceturtdienas pievakarē paveicis Latvijas kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms, kurš Rumānijā ļoti lietainos laika apstākļos izcīnīja sesto vietu Eiropas čempionātā MTB saīsinātajā (XCC) krosā. Junioru konkurencē Kristeram Celitānam 34. pozīcija, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Rumānijas pilsētā Čeile Grādište arī ceturtdien turpināja spēcīgi līt, kas XCC krosa trasi padarīja par īstu dubļu vannu. Aplis arī bez visiem dubļiem bija gana sarežģīts. Vairākās vietās braucēji pievarēja akmens sekcijas, netrūka arī citu šķēršļu.

Vīru elitēs XCC krosa pamatsacensībām kvalificējās 40 labākie sportisti. Mārtiņš Blūms savā kvalifikācijas braucienā pēc kritiena pirmajā aplī aizcīnījās līdz 11. vietai. Ceturtdien cēsinieks startēja ar 22. starta numuru.

Trasē latviešu riteņbraucējs dinamiskajās sacensībās strauji uzlaboja savas pozīcijas. Gana reāla bija arī cīņa par godalgu. XCC krosam neierasti lielu pārsvaru, kas tuvojās 40 sekundēm, iekrāja dānis Simons Andreasens, kurš uzvarēja arī iepriekšējā Pasaules kausa posmā. Dāņu sportists izcīnīja ļoti drošu uzvaru. Trasē viņš pavadīja 23 minūtes un 47 sekundes.

Otro vietu ieguva vācietis Džuliāns Šelbs (+00:00:38), kurš finiša spurtā pārspēja itālieti Luku Braidotu. Mārtiņš Blūms noslēdzošajā no septiņiem apļiem cīnījās par ceturto vietu.  Dubļainajā trasē latvietis spraigā finišā izcīnīja sesto vietu. Uzvarētājam trenera Jāņa Mūsiņa audzēknis zaudēja 56 sekundes. Līdz medaļai latvieti šķīra 18 sekundes.

Dienas pirmajā pusē XCC krosa sacensībās junioriem Kristers Celitāns, startējot no pašām beigām, skarbajā trasē finišēja 34. vietā. Latviešu riteņbraucējam šī ir pirmā pieredze Eiropas čempionātos un iekļūšana pamatsacensībās jāvērtē pozitīvi.

Sestdien Celitāns startēs XCO krosā. Tikmēr Mārtiņam Blūmam un Evelīnai Ermanei-Marčenko XCO krosa sacensības Eiropas čempionātā gaidāmas svētdien. Elites vīru sacīkstes tiešraidē pārraidīs kanāls “Eurosport”.