Rīgā +4 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Golovkovs ar trīs gūtiem vārtiem kaldina Latvijas izlases uzvaru pārbaudes spēlē

Uzbrucējam Georgam Golovkovam gūstot trīs vārtus, Latvijas vīriešu hokeja izlase ceturtdien ar uzvaru sāka Tronheimā notiekošo pārbaudes turnīru.

Latvijas hokejisti ar rezultātu 6:3 (2:1, 2:2, 2:0) uzvarēja turnīra saimnieci Norvēģiju.

Golovkovs, kuram savainojumi iepriekš liedza nostiprināties Latvijas izlases sastāvā, atzīmējās arī ar vienu rezultatīvu piespēli.

Pēc nospēlētām divarpus minūtēm 1:0 latviešiem panāca Golovkovs, kurš ar metienu ar nūjas lāpstiņas neērto pusi realizēja vairākumu. Savukārt nepilnas četras minūtes pirms pirmā perioda beigām Deniss Smirnovs ar metienu no tuvas distances dubultoja Latvijas izlases pārsvaru, taču nedaudz vēlāk Eskils Volss ar plaukstas metienu panāca 1:2.

Arī otrā perioda trešajā minūtē latvieši guva vārtus, vairākumā vēlreiz izceļoties Golovkovam. Tiesa, 70 sekundes vēlāk, pēc cīņas vārtu priekšā norvēģiem vairākumu realizēja Volls. Tuvojoties perioda vidum, 28.minūtē Renārs Krastenbergs realizēja vēl vienu vairākumu un panāca 4:2. Perioda beigās, spēlējot trijatā pret pieciem norvēģiem, Smirnovs pazaudēja nūju, kas 36.minūtē ļāva Sanderam Vollam Engebrotenam vienus vārtus atgūt.

Tāpat kā iepriekšējos divos periodos, arī trešajā Golovkovs izcēlās trešajā minūtē, kad nospēlēja aktīvi vārtu priekšā. Pusotru minūti vēlāk pēc Smirnova piespēles 6:3 panāca Daniels Goršānovs.

Latvijas izlases vārtus sargāja Ēriks Vītols.

Dienu vēlāk latvieši spēkosies ar dāņiem, bet sestdien būs Norvēģijas un Dānijas izlašu savstarpējā spēle.

Turnīrā Tronheimā Harijam Vītoliņam talkā dosies Lauris Dārziņš un somu speciālists Peteri Nummelins.

Latvijas izlases pretiniece šajā turnīrā Norvēģija būs Latvijas komandas sāncense arī 2023.gada pasaules čempionātā, kas norisināsies Rīgā un Tamperē.

Latvijas hokeja izlase Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) noteiktajā decembra pārtraukumā dosies Slovākiju. Latvija šajā turnīrā tiksies ar Norvēģiju un turnīra organizatoriem Slovākiju.

Pasaules čempionāts hokejā Rīgā un Tamperē 2023.gadā notiks no 12. līdz 21.maijam. Rīgā norisināsies vienas grupas spēles, kurās spēkus mēros Kanāda, Čehija, Šveice, Slovākija, Latvija, Norvēģija, Kazahstāna un Slovēnija, kā arī divi ceturtdaļfināla mači.

Latvijas izlases sastāvs pārbaudes turnīram Tronheimā:

Vārtsargi: Ēriks Vītols, Mariuss Bajaruns-Galejs (abi - "Zemgale"/LLU, Somija/Latvija), Jānis Fecers (Hokeja skola "Rīga");

Aizsargi: Kristofers Bindulis (Česke Budejovices "Motor", Čehija), Roberts Kaļķis (Īsalmi IPK, Somija), Patriks Ozols (Trenčīnas "Dukla", Slovākija), Naurijs Sējējs (Kisnahtas "Lions", Šveice), Miks Tumānovs ("RoKi", Somija), Artūrs Andžāns (Turku "Tuto", Somija), Daniels Goršānovs, Harijs Brants (abi - "Zemgale"/LLU, Somija/Latvija);

Uzbrucēji: Georgs Golovkovs ("Almtuna", Zviedrija), Mārtiņš Dzierkals (Česke Budejovices "Motor", Čehija), Filips Buncis ("Nitra", Slovākija), Renārs Krastenbergs ("Sodertalje", Zviedrija), Artūrs Homjakovs ("Zemgale"/LLU, Somija/Latvija), Deniss Smirnovs (Ženēvas "Servette", Šveice), Rihards Melnalksnis (Kisnahtas "Lions", Šveice), Patriks Zabusovs (Mihalovces "Dukla", Slovākija), Rūdolfs Polcs ("Jesenice", Alpu Hokeja līga), Oskars Lapinskis (Langnavas "Tigers", Šveice), Darels Dukurs ("Langenthal", Šveice), Dans Ločmelis ("Lulea", Zviedrija).