Urugvaja un Dienvidkoreja nespēj gūt vārtus PK pirmajā spēlē

Urugvajas un Dienvidkorejas futbola izlases ceturtdien 2022.gada Pasaules kausa finālturnīra H apakšgrupas pirmajā mačā spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0).

Šis bija jau ceturtais bezvārtu neizšķirts 14 aizvadītajās spēlēs.

Urugvajai bija neliels pārsvars bumbas kontrolē un dienvidamerikāņi vārtu virzienā sita desmit reizes, kamēr Dienvidkoreja - piecas, taču neviena no bumbām nelidoja vārtu taisnstūrī.

Spēles 20.minūtē pirmo bīstamo sitienu izpildīja Federiko Valverde, kuram bija iespēja izcelties no tuvas distances. Dienvidkorejai labākais moments bija 34.minūtē, kad pēc lieliskas saspēles bumbu pāri vārtiem raidīja Uidžo Hvans. Divas minūtes pirms pirmā puslaika beigām Djego Godins, izpildot sitienu ar galvu, ar bumbu trāpīja pa vārtu stabu.

Mača 64.minūtē urugvajieši uzbrukumu atsvaidzināja, Luisa Svaresa vietā laukumā laižot Edinsonu Kavani, savukārt Dienvidkoreja 11 minūtes vēlāk veica trīskāršo maiņu.

Pamatlaika priekšpēdējā minūtē iespaidīgs tālsitiens padevās Valverdem, taču arī viņš, tāpat kā Godins, trāpīja pa vārtu konstrukciju.

Plkst.18 H apakšgrupā tiksies Portugāle un Gana.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Urugvajas izlases sastāvs: Serhio Rošē; Martins Kaseress, Djego Godins, Hosē Himeness, Matiass Oliveira (Matiass Vinja, 79.min.); Matiass Vesino (Nikolass de la Kruss, 78.min.); Federiko Valverde, Rodrigo Betankurs; Fakundo Pellistri (Gijermo Valera, 88.min.), Luiss Svaress (Edinsons Kavani, 64.min.), Darvins Nunjess.

Dienvidkorejas izlases sastāvs: vārtsargi: Sunggjuns Kims; Džinsu Kims, Mindže Kims, Munhvans Kims, Jongvons Kims; Ujuns Džuns, Inboms Hvans; Sanho Na (Kanins Lī, 75.min.), Džēsuns Lī (Džunho Suns, 75.min.), Honmiņs Sons; Uidžo Hvans (Gusuns Čo, 75.min.).