Aizdomās turamo vārdus gan policija nenosauc. Taču I. Sergeta advokāts Artūrs Zvejsalnieks ziņu aģentūrai LETA apstiprinājis, ka viņa klients ir apcietināts. Vēlāk novērots, ka pēc lietas izskatīšanas no tiesas zāles izveda un automašīnā iesēdināja A. Gulbi, un VP preses pārstāve Sigita Pildava, neatklājot personas vārdu, norādīja, ka arī otrai personai tiesa kā drošības līdzekli šodien piemērojusi apcietinājumu.
Pēc A. Grišina teiktā, izmeklēšana ir stadijā, «kad potenciālie vainīgie tiek padarīti par aizdomās turamajiem un policijai faktiski viss ir skaidrs». Tādējādi varot droši apgalvot, ka policijas rīcībā ir pietiekams pamats izvirzīt apsūdzības «visām personām, kas varēja novērst Zolitūdes traģēdiju». «Ekspertīze ir pabeigta un saņemta pilnā apjomā, pašlaik policijas izmeklētāju skatījumā nav nekādu šķēršļu izdarīt juridisko vērtējumu katrai personai, kuras darbību rezultātā mira 54 cilvēki,» uzsvēra kriminālpolicijas priekšnieks. Viņš gan arī piebilda, ka šie ir tikai pirmie lēmumi par aizdomās turamā statusa piemērošanu. Tagad noteikts divu mēnešu termiņš, kurā apjomīgās lietas materiāli nododami Ģenerālprokuratūrai.
Zolitūdes projekta būvekspertīzes veicējs A. Gulbis ir arhitektūras pakalpojumu uzņēmuma GP Projektu birojs valdes loceklis un lielākais īpašnieks - viņa īpašumā ir 70,29% uzņēmuma kapitāldaļu. Otrs īpašnieks ir Mārtiņš Pundurs (29,41%). GP Projektu birojā pēc notikušās traģēdijas aģentūrai LETA paskaidroja, ka A. Gulbis nolēmis nesniegt komentārus medijiem par notikušo traģēdiju un lielveikala projekta būvekspertīzi.
Jau vēstīts, ka 2013. gada 21. novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam Maxima, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. VP uzreiz pēc traģēdijas sāka kriminālprocesu, bet vēlāk vēl vienu - saistībā ar darba drošības noteikumu pārkāpumiem uzņēmumā Maxima Latvija. Kriminālprocess sākts, jo tas ir vienīgais veids, kā pārbaudīt Valsts darba inspekcijas slēdzienā minētos faktus par darba drošības noteikumu pārkāpumiem sagruvušajā tirdzniecības objektā un izvērtēt, vai darba devējs saucams pie kriminālatbildības.
Saistībā ar Zolitūdes traģēdiju tika atklāti arī viltoti ar būvniecību saistīti dokumenti, un vainīgais sodu jau saņēmis.
Policija tāpat veica divus izmeklēšanas eksperimentus sagruvušajā veikalā. Pirmajā eksperimentā sagruvušā lielveikala jumta konstrukcijas neizturēja ūdens svara spiedienu un tā ietekmē pārlūza. Savukārt otrajā eksperimentā notika kontrolēta veikala jumta dedzināšana, jo 2011. gadā, būvējot lielveikalu, notika ugunsgrēks. Galvenais šī eksperimenta mērķis bija noteikt nestspēju visām konstrukcijām, kādas bija pirms ugunsgrēka un pēc tā.