Viņa paskaidroja, ka Veselības inspekcijā 16. augustā saņemts iesniegums no puisīša vecākiem. Sākta konkrētā gadījuma pārbaude - ekspertīze -, un tās laikā tiks izvērtēta zēnam sniegtā medicīniskā aprūpe. Ekspertīzes procesa laikā no ārstniecības iestādēm tiek pieprasīta pacienta medicīniskā dokumentācija, iegūti ārstniecības personu viedokļi. Iegūtā informācija tiek izvērtēta un analizēta. Pēc ekspertīzes veikšanas tiek sagatavots lēmums par konkrētajā gadījumā konstatēto. Ekspertīzes ilgums būs ne mazāk kā viens mēnesis.
LETA jau ziņoja, ka BKUS pārbaudi par divus gadus vecā bērniņa nāves apstākļiem plāno veikt mēneša laikā, informēja BKUS komunikācijas speciāliste Daiga Rauba.
Viņa skaidroja, ka izvērtēšanā tiek ietverta pamatcēloņu analīzes metode, kas ne tikai palīdz noskaidrot notikušā cēloņus, bet arī pārskata iespējamos riskus, slimnīcas iekšējos procesus, noteikumus, kārtību, resursus, darba organizēšanas jautājumus, vecāku informēšanas procesu, pacientu aprūpes standartus, jo īpaši pēc augsta riska manipulācijām. Tāpat tiek noteiktas tādas rīcības un papildu aizsargmehānismi, lai līdzīgs negadījums neatkārtotos. BKUS norāda, ka precīzai apstākļu noskaidrošanai būtu nepieciešams autopsijas slēdziens, taču šajā gadījumā tiks respektēts bērna vecāku viedoklis.
Tāpat BKUS skaidro, ka pacientam operācija veikta standarta īslaicīgā vispārējā anestēzijā, pēc kuras bērns stabilā stāvoklī un, jau sākot mosties, kopā ar vienu no vecākiem pārvietots uz palātu tālākai ārstēšanai. Lai gan sākotnēji problēmas nav bijušas, stundu pēc operācijas māte izsaukusi personālu, jo bērns bijis bez dzīvības pazīmēm.
Pēc operācijas pēkšņi mirušais bērniņš no Vidzemes slimnīcas uz Rīgu pārvests, jo applaucējies ar karstu kafiju, otrdien vēstīja TV3 raidījums Bez tabu. Vecāki apgalvo, ka pirms vispārējās narkozes ievadīšanas mazulim nav veiktas pārbaudes, piemēram, vai sirsniņa izturēs šādu slodzi.