Jau ziņots, ka pērn vasarā VP piemēroja aizdomās turamā statusu Sergejam Zaharjinam, toreizējam Liepājas metalurga padomes priekšsēdētāja vietniekam Aleksejam Zaharjinam, kā arī valdes loceklim Iļjam Segalam. Liepājas prokuratūras prokurors Uldis Kursinskis nesen nolēma atcelt trijotnei aizdomās turamā statusu. Tika atcelti arī drošības līdzekļi. Šajā kriminālprocesā arī nolemts atcelt cietušā statusu uzņēmējam Kirovam Lipmanam.
VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) Kursinska lēmumu pārsūdzēja Liepājas prokuratūras virsprokuroram Atim Dzērvēnam. Arī Lipmans pārsūdzēja lēmumu par cietušā statusa atcelšanu. Dzērvēns prokurora lēmumu atzinis par likumīgu un pamatotu. Tagad Dzērvēna lēmumu var pārsūdzēt Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram Andrim Mikuļskim.
VP preses pārstāvis Dairis Anučins aģentūrai LETA teica, ka Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde lēmumu pārsūdzējusi Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram. Arī K. Lipmans pārsūdzējis Dzērvēna lēmumu Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram, aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja uzņēmēja advokāts Pāvels Rebenoks.
Liepājas prokuratūras prokurors kā lietu uzraugošais prokurors uzskatīja, ka lēmumi par personas atzīšanu par aizdomās turamo nav pietiekami pamatoti. Pašlaik šīs personas ir atzītas par personām, pret kurām ir sākts kriminālprocess, - konkrētais kriminālprocess izmeklēšanas turpināšanai atrodas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē. VP pērn vasarā līdz ar aizdomās turētā statusa piemērošanu trijotnei noteica arī drošības līdzekļus - policijas uzraudzību un aizliegumu ieņemt amatu.
Liepājas tiesa pagājušā gada 12. novembrī nolēma izbeigt Liepājas metalurga tiesiskās aizsardzības procesu un sākt uzņēmuma maksātnespējas procesu, no darba tika atbrīvoti vairāk nekā 1500 uzņēmuma darbinieku.