Jansons laikā, kad bija Īpašo uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta vadītājs, nolaidīgi pildījis amata pienākumus. Viņš izmaksājis nepamatoti lielas atlaišanas kompensācijas divām darbiniecēm, un kādai padotajai sakarā ar tēva nāvi izmaksāts pabalsts 1100 latu apmērā, kad valstī noteiktie griesti bijuši 1000 latu.
Publikācijā, kurā norādīts, ka tiek apsvērta iespēja rosināt J. Jansona demisiju, viedokli pauda divi Saeimas deputāti. Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Boriss Cilevičs (SC) norādīja, ka vēl jāizvērtē, cik šis pārkāpums ir nopietns. Šīs pašas komisijas locekle Inese Laizāne (NA) pauda uzskatu, ka tiesībsargam pašam vajadzētu izrādīt cienīgu uzvedību un, pamatojoties uz nesavienojamību, atkāpties. Vēlāk Dienai I. Laizāne norādīja, ka ir pārprasta.
Pēc publikācijas J. Jansons savā facebook.com profilā reaģēja asi: «Apsveru demisiju... Lai jau tiem gudriniekiem tiek prieciņš! Un ar Dombrovska veiksmes stāstu tik un tā rēķinus samaksāt ir grūti...» Par ierakstu parādījās daudzi desmiti komentāru, kuros tiesībsargs saņēma neslēptu slavinājumu, ka ir teju vienīgais, kurš cīnās pret valdības alkatību. Nebija ilgi jāgaida, un J. Jansons tomēr pārdomāja. Tā kā tiesībsargs ir atvaļinājumā, ar Dienu viņa vietā runāja biroja preses sekretāre Ruta Siliņa: «Būsim godīgi, šis raksts nebija viņam patīkams. Par iespēju demisionēt viņš rakstīja pieļāvuma formā. Izvērtējot apstākļus, viņš pārdomāja.» R. Siliņa stāsta, ka nebūtu loģiski pieprasīt atkāpšanos saistībā ar konkrēto pārkāpumu 2009. gadā, jo informācija par to deputātiem jau bija zināma, kad tiesībsargs kandidēja uz attiecīgo amatu. Toreizējā Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas valsts sekretāre Laimdota Straujuma parakstīja disciplinārsodu, ieturot 10% no mēnešalgas trīs mēnešus. Kā Dienai norāda pašreizējās premjeres preses sekretārs Andis Blinds, tad L. Straujuma «nemaz nezināja, ka tiesībsargs viņas rīkojumu ir pārtiesājis». L. Straujuma pēc dokumenta parakstīšanas tālāk procesā nav iesaistījusies.
Deputāte Inese Laizāne norāda, ka pēc rezonanses sabiedrībā «šim jautājumam būtu jāpievērš uzmanība». Viņa pieļauj, ka šonedēļ jautājumu varētu izskatīt Cilvēktiesību komisijā. «Izlikties, ka nekā nav bijis, nevajadzētu. Ir jātiekas, un jāizrunā šī lieta,» Dienai norāda I. Laizāne, bilstot, ka viņa augstu vērtē tiesībsarga darbu «īpaši pēdējā laikā».
Uz jautājumu, kāpēc, pēc tiesībsarga domām, šāda vētra sacelta, viņa pārstāve R. Siliņa teic, ka grūti pateikt, kurai partijai viņš uzkāpis uz varžacīm: «Mēs darām darbu, kas atsevišķām organizācijām, institūcijām varētu nebūt patīkami.»
Tikmēr atvaļinājumā esošais tiesībsargs savā Facebook profilā turpina izteikt viedokli par valstī notiekošo, piemēram, komentējot rakstu par veselības ministri Ingrīdu Circeni (V): «Varbūt tai nejēgai vajadzētu darīt ko citu, proti, demisionēt, jo valsts veselības aprūpes sistēma iet bojā!»