Līdz šim saņemtas 20 pašvaldību atbildes. Vairākas pašvaldības solīja meklēt iespējas izmaksāt pirmsskolas pedagogiem 620 eiro atalgojumu jau no 1. septembra, savukārt citas norādīja, ka pedagogu atalgojums pašvaldībā jau ir tik liels, cik būtu nepieciešams maksāt līdz ar jauno mācību gadu.
Baldones novada pašvaldība norādīja, ka patlaban pirmsskolas pedagogiem par likmi tiek maksāti 530 eiro, savukārt likmes palielināšanai jāmeklē papildu finansējums. Jūrmalas pilsētas dome solīja domes sēdē izskatīt iespēju nodrošināt 620 eiro atalgojumu par likmi, un arī Kuldīgas novada pašvaldība sola šiem pedagogiem maksāt 620 eiro par likmi. 620 eiro par likmi no jaunā mācību gada pirmsskolas pedagogiem sola maksāt Jaunpiebalgas novada, Pārgaujas novada, Raunas novada, Vecpiebalgas novada, Aknīstes novada, Jēkabpils pilsētas, Ventspils novada pašvaldības.
Rojas novada pašvaldība sola jautājumu par atalgojuma palielināšanu izskatīt laikā, kad tiks veikti budžeta grozījumi, Salas novada pašvaldība skaidroja, ka atalgojums pašvaldībā pedagogiem jau ir lielāks par valstī noteikto, bet Saulkrastu novada pašvaldība teicās atalgojumu palielināt straujāk, nekā to ir ieplānojusi valdība.
Amatas novada pašvaldība un Priekules novada pašvaldība pirmsskolas pedagogiem no 1. septembra plāno palielināt atalgojumu 620-680 eiro robežās. Babītes novada pašvaldībā uzsvēra, ka jau tagad pedagogu darba samaksa svārstoties robežās no 630 līdz 650 eiro, līdz ar to atalgojums 2016. gadā netiks pārskatīts, savukārt Cēsu novada pašvaldība sola pirmsskolas pedagogiem maksāt uzreiz nevis 620 eiro, bet gan 680 eiro par likmi. Arī Līgatnes novada pašvaldība sola no jaunā mācību gada maksāt 680 eiro par likmi.
Priekuļu novada pašvaldība arodbiedrībai norādīja, ka tai būs iespēja palielināt atalgojumu pirmsskolas pedagogiem.
Rīgas pilsētas dome solīja pirmsskolas pedagogiem par likmi maksāt 680 eiro, tomēr piebilstot, ka pašvaldība plāno saglabāt 30 kontaktstundas. Ministru kabineta noteikumi par pedagogu darba samaksas aprēķinu paredz 40 kontaktstundas.