Ja to neierauga kopā ar I. Sudrabas vārdu, cilvēki ārpus Rīgas vēlēšanu apgabala, kurā priekšsēdētāja kandidē, var arī nezināt, ka partija No sirds Latvijai ir tā, kuru viņa dibināja. Kandidātu sarakstā ir 105 personas, bet sabiedrībai plaši pazīstami ir divi cilvēki - politiskā spēka dibinātāja un bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris.
Pārnācēji no pašvaldībām
Zināma atpazīstamība ir bijušajam Uzņēmuma reģistra galvenajam valsts notāram profesoram Ringoldam Balodim, kurš bijis Tautas partijā (TP). Tie, kuri sekoja līdzi politikai 90. gados, varētu zināt vēl pāris personu - bijušo zvejniecības valsts ministru Ivaru Amoliņu un bijušo Saeimas deputātu Valdi Lauski, kurš kādreiz bija viens no sociāldemokrātu līderiem. Izglītības darbinieku vidū svešs nav Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktora Andra Priekuļa vārds, viņa aktīvākais posms bija laikā, kad direktors darbojās Tēvzemei un Brīvībai/LNNK. Pašvaldību pārstāvji varētu pazīt Latgales saraksta līderi Silviju Šimfu, kura strādā Latvijas Pašvaldību savienībā.
Grupa, kurā ir vairāk vai mazāk populāri kandidāti kādā noteiktā teritorijā, ir vietējie deputāti. Viņus gan vieno kāda kopīga pazīme - vilšanās politiskajos spēkos, no kuriem startējuši vēlēšanās, jo kā gan citādi varētu skaidrot šo cilvēku piesliešanos jaunajai partijai. Ietekmīgākais viņu vidū varētu būt Jūrmalas mēra vietnieks Romāns Mežeckis, kurš ievēlēts no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), viņa pāriešana vismaz Rīgā varētu kaitēt arī ZZS. Politiķa prasme organizēt vēlēšanu kampaņu, kas palīdzēja viņa bijušajai dzīvesbiedrei Ivetai Grigulei no ZZS iekļūt Eiropas Parlamentā, tagad tiks likta lietā, tādā pašā veidā popularizējot I. Sudrabu. Vēl augstā vietā Kurzemes apgabalā ir Rucavas novada deputāts Guntis Rolis, kurš, tāpat kā Varakļānu novada domniece Modra Vilkauša, kandidējis no vēlētāju apvienības. Skrundas novada deputāts Juris Jaunzems ievēlēts no Vienotības, Grobiņas domnieks Jānis Neimanis - no Reģionu alianses, Dagdas novada deputāts Raimonds Nipers - no Vienoti Latvijai, Engures deputāts Edmunds Pētersons - no ZZS, Ķekavas novada deputāts Arvīds Platpers - no Tautas kontroles. Pirms tam viņš ir startējis no sociāldemokrātiem, bet vēl senāk - no TB/LNNK.
Daži pamēģinās vēlreiz
Sarakstā ir arī bijusī Ludzas domes priekšsēde Valentīna Lazovska. Viņa pēc TP darbības izbeigšanas pieslējās Reformu partijai, kura arī varētu drīz apspriest jautājumu par partijas likvidēšanu.
No Reformu partijas pie I. Sudrabas atnākuši vairāki kandidāti - piemēram, skolotāja Inese Vārslavāne, kas ir Zemgales saraksta galvgalī, un Vidzemes apgabalā ar piekto numuru pieteiktais Guntars Viziņš, kurš pirms tam bijis Latvijas Pirmajā partijā.
Kandidātu vidū ir lasāms Jāņa Grigaļa vārds. Viņš bez panākumiem startējis vēlēšanās no dažādiem spēkiem - Latvijas Zemnieku savienības, Darba partijas, Sociālā taisnīguma partijas, Par prezidentālu republiku. Vairas Vīķes-Freibergas prezidentūras laikā viņš bijis Valsts prezidenta kancelejas tulks - strādāja ar tekstiem krievu valodā, kuru prezidente nepārvaldīja. Kad 2002. gadā viņš no prezidenta kancelejas aizgāja, Lauku Avīze, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem, pieļāva, ka J. Grigaļa pakalpojumus prezidentei ieteikuši neizmantot ārvalstu kolēģi, liecina LETA arhīvā pieejamā informācija.
Partijas No sirds Latvijai piecu vēlēšanu apgabalu sarakstos ir iekļauti dažādu profesiju pārstāvji - vēlēšanām pieteikta gan zvērinātā revidente Sandra Bāliņa, Valsts asinsdonoru centra direktore Iveta Ozoliņa un Ļaudonas vidusskolas skolotājs Jānis Dārziņš, gan Marita Eisaka no Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta un Roksana Rudeviča, kura strādā Tiesībsarga birojā. Ir arī vairāki kandidāti, kas nāk no apsardzes un drošības iestādēm.
Partijā bija vēl viens sabiedrībā pazīstams cilvēks - uzņēmējs un valdes loceklis Viesturs Tamužs -, bet no viņa «mēs atbrīvojāmies», tā Dienai jau jūlija sākumā sacīja viens politiskā spēka atbalstītājs, kurš pats nekandidē. No priekšsēdētājas I. Sudrabas skaidrojuma nekļuva skaidrs, kādi ir patiesie iemesli V. Tamuža izslēgšanai, bet var saprast viņas kritisko attieksmi, ja viens no valdes locekļiem laikā, kad notiek intensīva gatavošanās vēlēšanām, vairākas nedēļas atpūšas Brazīlijā, bet tajā pašā laikā partijai neko neziedo. V. Tamužs gan nesen teica, ka būtu ziedojis ne tikai pats, bet arī viņa domubiedri no uzņēmēju aprindām, bet viņi vēlējušies ar I. Sudrabu pārrunāt partijas politiku. Savukārt priekšsēde atbildējusi, ka viņa pieņem tādu finansiālo atbalstu, kura sniedzēji nevēlas apspriesties par nosacījumiem. Tieši neskaidrais sponsoru atbalsts, kas īsi pirms sarakstu iesniegšanas bijis sevišķi dāsns, ir tas, kas publiskajā telpā ir metis ēnu uz šo partiju. I. Sudraba norādījusi - viņai nav pamata šaubīties, ka tie ir godīgā ceļā nopelnīti līdzekļi.