Premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars Dienai apstiprināja faktu par aviosabiedrības izvēli, taču uzsverot, ka tam ir vienkāršs izskaidrojums: «Tas stāsts ir tāds, ka katru gadu tiek rīkots konkurss tūroperatoriem par iespējām apkalpot Valsts kanceleju šādos braucienos. Mēs no savas puses nododam informāciju, ka premjeram konkrētā laikā un datumā jānokļūst Berlīnē vai jebkur citur, un kompānija no savas puses piemeklē atbilstošus reisus. Šoreiz tas, ko viņi varēja piedāvāt, bija Ryanair.»
Tomēr šāda situācija, visticamāk, radusies tieši cenas dēļ, proti, izvēlēts lētākais variants. AirBaltic pārstāvis Jānis Vanags gan uzsver, ka kompānijas cenas esot pietiekami konkurētspējīgas, taču atzīst, ka tās ir augstākas, iegādājoties biļeti pēdējā brīdī. To apliecina arī premjera biroja paustais: «Parasti par šādām vizītēm zina jau mēnesi iepriekš, taču to, ka ir jādodas uz Berlīni, uzzinājām skaitītas dienas pirms izlidošanas.»
J. Vanags izvairās komentēt, vai valdības pārstāvjiem nevajadzētu nodrošināt iespēju izmantot pašmāju nacionālās lidsabiedrības pakalpojumus arī šādos gadījumos, īpaši ņemot vērā, ka 80 procenti tās akciju pieder Latvijas valstij, vienīgi norāda, ka airBaltic ne reizi vien apkalpojis arī citu valstu amatpersonas. Dienas rīcībā arī ir informācija par to, ka iepriekš gadījies, ka pasažieriem, kuri iegādājušies biļeti un pat jau reģistrējušies lidojumam, kādas ievērojamas starptautiskas amatpersonas pēkšņas vizītes dēļ nācies palikt lidostā un gaidīt nākamās dienas reisu. Taču komentārus par šādiem gadījumiem airBaltic publiski nesniedz.
Vācijas kancleres rīkotajās vakariņās piedalījās arī Lietuvas, Portugāles, Maltas un Kipras vadītāji. Galveno uzmanību sarunu gaitā izpelnījusies ekonomikas attīstība, kā arī iekšējā un ārējā drošība.