Lielākā daļa Dienas aptaujāto pašvaldību atzina, ka, reģistrējot bērnu, vecāki saņem grāmatu Mūsu bērns, kurā var ielīmēt mazā fotogrāfiju un aprakstīt viņa pirmās darbības ārpus mammas klēpja. Daugavpilī un Olainē papildus tai jaunie vecāki iegūst arī veikala Drogas kuponus, Jūrmalā pasniedz karotīti ar pilsētas ģerboni, bet Ventspilī dāvina arī vāciņus, kur uzglabāt dzimšanas apliecību. Alūksnes dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Anita Grīvniece stāsta, ka izdevums Mūsu bērns nav dārgs (2,13 eiro), tāpēc tam esot simboliska nozīme.
Iepriekš pieminētā grāmata domāta kā materiāls, kur vecākiem noglabāt pirmās atmiņas, taču reizēm tur vēl pirms viņiem savu roku iemēģinājusi dome vai tās priekšsēdētājs. Apsveikumus ar mēra parakstu atradīs gan Daugavpils, gan Rīgas un Liepājas iedzīvotāji. Piemēram, pirms pāris gadiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja redzeslokā nonāca Jūrmalas domes galva Gatis Truksnis, kurš papildus citām priekšvēlēšanu izdarībām savu autogrāfu atstāja arī uz jaundzimušajiem domāto karotīšu iepakojumiem. Kopš šī gada paraksts tur vairs nav atrodams.
Arī liepājnieki saņem rakstiskus domes priekšsēdētāja Ulda Seska laba vēlējumus. Tie viņus sagaida jau vairākus gadus, taču nu gan pats jaundzimušā komplekts, gan apsveikums kļuvis plašāks. Iepriekš tur ietilpa grabulītis un grāmata, kas kopā pašvaldībai izmaksāja 10,53 eiro, bet tagad grāmatu aizstāj ar roku adītas zeķītes, kas sadārdzina dāvanu par 3,52 eiro. Domes pārstāve Zita Lazdāne apgalvo, ka tas nav saistīts ar nākamgad gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām: «Nav tā, ka mēs pēkšņi būtu aktivizējušies uz priekšvēlēšanu laiku. Vienkārši beidzās iepriekš sapirktie komplekti, un bija skaidrs, ka vajadzēs jaunus. Izlēmām, ka vajag kaut ko personiskāku.»
Valsts par bērna dzimšanu nodrošina 421,17 eiro lielu pabalstu, taču papildus tam savu artavu sniedz arī pašvaldības. Ja mazulim laimējas piedzimt mammai un tētim, kuri deklarējušies Latvijas turīgākajā novadā Garkalnē, tad viņa maciņā ieripo 284,57 eiro, taču, ja tur deklarējies tikai viens no vecākiem, summa ir uz pusi mazāka - 142,29 eiro. Sliktāk klājas Alūksnes jaundzimušajiem, viņi naudu kā tādu nesaņem vispār, taču, ja viens no vecākiem vismaz pusgadu ir oficiāls novada iedzīvotājs, īpašumā nonāk 75 eiro vērta aptiekas dāvanu karte. Tas ir uz pusi mazāk nekā summa, ko pabalstā saņem valsts nabadzīgākā novada - Rugāju - jaundzimušie.
Nav tā, ka par mazuļiem netiek domāts vispār, taču, salīdzinot ar citu valstu rūpēm, atbalsts ir neliels. Piemēram, Somijā jau kopš pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem katra māmiņa saņem kasti, kurā atrodas viss nepieciešamais bērna pirmajam dzīves posmam: vairāku izmēru vasaras un ziemas drēbes dzimumneitrālās krāsās, gultasveļa, rotaļlietas, vannas termometrs, nagu šķēres, dvielīši, guļammaiss un citas lietas. Kastes apakšā ieklāts matracītis, kas ļauj to izmantot kā mazuļa pirmo guļvietu. Jaunajiem vecākiem tiek dota izvēle starp pabalstu, kas ir nedaudz virs 100 eiro, un šo kasti, visbiežāk izvēle krītot par labu otrajam variantam.