Tamazs Pertija nolēma neveikt nekādas izmaiņas sākumsastāvā, un tieši tāpat darīja arī viņa oponents Debrecen galvenais treneris Gabors Szima. Tiesa, Skonto mainīja spēlētāju izvietojumu, atsakoties no trīs centra aizsargu modeļa. Rīdziniekiem aizsardzības centru mūrēja Renārs Rode un Oļegs Timofejevs, kurš Vitālija Smirnova un Vjačeslava Isajeva savainojumu dēļ bija spiests pārkārtoties no malas uz vidu.
Pirms mača abu komandu treneri solīja cīnīties par iniciatīvu, lai diktētu pretiniekiem savus noteikumus. Praksē tas ievērojami labāk padevās mājiniekiem, kuri uzbruka vairāk un bīstamāk. Šoreiz spēlējot ar četru aizsargu līniju, Skonto zaudēja papildus drošību centrā, un tieši tur nemitīgi bīstamās sitiena pozīcijās tika kāds no Debrecen futbolistiem. 7. minūtē balsta pussargs Ivans Muriljo nokavēja Tibora Tiszas ielaušanos soda laukumā, un 0:1. Vēl pēc četrām minūtēm no soda laukuma vidus spēcīgi un precīzi bumbu sita tīklā Norberts Balohs - 0:2 pēc 12 spēlētām minūtēm, turklāt Skonto, kam obligāti bija jāgūst vārtus izbraukumā, pāri centram ar bumbu tika vien divas reizes, kad savu individuālo meistarību demonstrēja Artūrs Karašausks. Bet Debrecen turpināja dominēt un negrasījās apstāties. Mājinieki bija pārāki, gan spēlējot pa zemi, gan «otrajā stāvā», kur Skonto aizsargiem trūka auguma centimetru. Pirmajā puslaikā vien vismaz sešreiz ungāri varēja netraucēti sist ar galvu no tuvas distances.
Tik ātra izvirzīšanās vadībā ar iespaidīgu divu vārtu pārsvaru spārnoja mājiniekus, un mača turpinājums pēc tam vairs tikai attālināti atgādināja futbolu. Drīzāk jau «sunīšus» ar krievu ruletes elementiem. Puslaika izskaņā gan pāris vārtu gūšanas iespējas bija arī rīdziniekiem: Vladislavs Gutkovskis sita gar pašu vārtu stabu, pēc Vladislava Sorokina sitiena un rikošeta tika norībināta vārtu konstrukcija. Goda vārti tika gūti tikai otrajā puslaikā, kad precīzs bija Gutkovskis.
Tobrīd rezultāts jau bija 0:8, un rīdziniekiem bija jādomā par to, kā lai izglābjas no Latvijas futbola klubu antirekorda eirokausu mačos, kas līdz šim bija 0:7 (FK Ventspils 2011. gadā pret Crvena Zvezda un DAG Liepāja pret Feyenoord 1995. gadā). Pēc Gutkovska un Renāra Rodes vārtiem gan izdevās izvairīties no vēl lielākas sagrāves, bet zaudējums ar septiņiem vārtiem ir antirekorda atkārtojums.
Jelgavā Jūrmalas Spartaks izturēja viesu spiedienu labāk. Tiesa, serbi šoreiz nespēlēja labākajā sastāvā, jo komandu piemeklēja vēdera vīruss un daži savainojumi. Savukārt jūrmalnieki iztika bez pieredzējušā Aleksandra Koliņko palīdzības. Vārtus neskartus līdz 86. minūtei nosargāja Pāvels Davidovs.