Visbiežākais avārijas iemesls ir bojātas gāzes plītis, apkures katli un noplūde gāzes vada vītņu savienojumos. «Dabasgāzes noplūde gāzes vada vītņu savienojumos, piemēram, tur, kur dzīvoklī ierīkots ventilis pirms skaitītāja, notiek tāpēc, ka šī gāzes vada detaļa visbiežāk tiek kustināta un nodilst,» paskaidro Rubulis.
Latvijas gāzes Avārijas dienesta vadītājs norāda, ka jokoties ar gāzi nedrīkst un tieši tāpēc situācijā, kad rodas aizdomas par iespējamo avāriju, jārīkojas nekavējoties.
«Ja sajūtat specifisko gāzes smaku, nekavējoties jāzvana Latvijas gāzes Avārijas dienestam pa tālruni 114 vai arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruni 112. Jāatceras, ka, piezvanot dienestiem, jānosauc notikuma vietas adrese, jāizstāsta, kas noticis, un jānosauc savs vārds, uzvārds un tālruņa numurs, lai operatīvā dienesta darbinieki varētu piezvanīt, ja nepieciešama papildu informācija,» stāsta Rubulis.
Vienlaikus viņš norāda, ka, sajūtot gāzes smaku uz ielas vai kāpņutelpā, ikvienam jārīkojas atbildīgi, jo paļauties uz to, ka kāds cits garāmgājējs vai kaimiņš par notikušo atbildīgajiem dienestiem jau ziņojis, nav prātīgi. «Avārijas situācijā ir kļūdaini domāt, ka gan jau kāds cits dienestiem piezvanīs. Labāk vienmēr būs, ja dienestus par notiekošo informēs uzreiz vairāki cilvēki, nekā notiks kāda nelaime, jo neviens par to iepriekš nebūs ziņojis,» saka Rubulis.
Tāpat ikvienam, saskaroties ar gāzes noplūdi, gaidot avārijas dienestu, vispirms jāaiztaisa visi gāzes krāni, kas parasti katrā dzīvoklī atrodas aiz gāzes plīts vai apkures katla, lai tādējādi pārtrauktu dabasgāzes noplūdi. Pēc tam jāatver logs vai durvis, lai nodrošinātu vēdināšanu, un pašam noteikti jādodas laikā no mājas vai dzīvokļa. Vēl jāņem vērā arī tas, ka gāzes noplūdes gadījumā nedrīkst lietot atklātu uguni, nedrīkst izslēgt un ieslēgt elektriskās ierīces un apgaismojumu kā arī lietot ārdurvju zvana pogu, jo tas var radīt dzirksteli un pēcāk arī eksploziju.