«Veicām rūpīgas analīzes, uzklausot klubu pārstāvju argumentus un izvērtējot iesniegtos argumentus. Turklāt LFF patur tiesības jebkurā šīs sezonas brīdī pārbaudīt klubu stāvokli, un, ja dotie solījumi netiek pildīti un situācija neuzlabojas, federācija var vērst sankcijas arī sezonas vidū,» portālam Sportacentrs.com atklāja Apelāciju komisijas priekšsēdētājs Kārlis Villerušs, kurš savulaik nogremdēja FK Rīga, novedot to līdz bankrotam. Kad klubam 2008. gadā bija milzīgi parādi, prezidents Villerušs solīja samaksāt spēlētājiem kavētās algas no dienas uz dienu, bet pirms kluba maksātnespējas izsludināšanas tas tā arī nenotika.
Tieši finansiālu problēmu dēļ LFF-A licenci spēlēšanai virslīgā 2014. gadā nesaņēma Skonto. Kluba vadība esot iesniegusi ļoti plašu dokumentāciju, ar kuru pārliecinājusi Apelāciju komisiju, ka spēs finansiāli uzturēt klubu šīs sezonas gaitā un atmaksāt savus parādus. Droši vien viens no dokumentiem bija Valērija Šabalas transfērs vasarā uz Beļģijas klubu Brugge. Lai arī klubs nav iesniedzis dokumentus par visu parādu dzēšanas iespējām, tā argumenti Apelāciju komisijai likušies pārliecinoši.
Pēc pozitīvā sprieduma ceturtdienas vakarā Skonto kluba prezidents Vladimirs Koļesņičenko tviterī pauda gandarījumu par startēšanu virslīgā, solot naudu sezonai atrast. Gandrīz piecu tūkstošu eiro parādu biedrībai Latvijas Futbola virslīga (LFV) Koļesņičenko solījis samaksāt pirmdien. Ja tas netiks izdarīts, jādomā, ka LFV biedriem balsošana par Latvijas futbola flagmaņa uzņemšanu savā pulkā var būt ne tik viennozīmīga, kā ierasts. Kamēr ne Skonto, ne Daugava nav LFV biedri, klubi vēl nevar justies pilntiesīgi virslīgas dalībnieki, jo pašmāju čempionāta augstākajā līmenī drīkst startēt tikai klubi, kuri ir gan LFF, gan LFV biedri. Pēdējo pulkā pagaidām ir tikai astoņu klubu pārstāvji.
Daugavpils klubam bija problēmas ar jaunatnes akadēmijas neesamību, ko tas joprojām nav īsti atrisinājis. Līdz šim Daugava formāli izmantoja Daugavpils vienīgo jaunatnes akadēmiju, kas tagad ir virslīgas debitanta Daugavpils piramīdas pamatā. Šī gada 26. februārī prasības klubiem par akadēmijām tika mazliet mīkstinātas - drīkstēja parakstīt sadarbības līgumu ar virslīgā nespēlējoša kluba akadēmiju. Taču pieejamie varianti neiekļāvās reglamentā minēto 50 kilometru rādiusā no kluba bāzes vietas. Problēmas risināšanai Daugava iesniedza Apelāciju komisijai projektu par jaunas akadēmijas izveidi.
«Daugava mums prezentēja nopietnu plānu šādas akadēmijas izveidei. Šī plāna izpildes termiņš ir līdz oktobrim, taču Daugava piedāvāja konkrētu darba pārskatu pa mēnešiem, un LFF jebkurā mirklī var pārbaudīt, vai tas tiek pildīts. Mums nav jāgaida līdz oktobrim, lai uzliktu Daugavai sankcijas,» teica Villerušs. Jaunatnes akadēmijā plānots piesaistīt jaunos futbolistus no Krāslavas, Ilūkstes un varbūt vēl citām pilsētām.
Villerušs kategoriski noliedza, ka būtu saņēmis kādu spiedienu no malas lēmuma pieņemšanā. Toties viņš uzsvēra, ka lieta nemaz nebūtu nonākusi līdz Apelāciju komisijai, ja vien abi klubi laikus reaģētu jau uz pirmajiem brīdinājumiem atrisināt un sakārtot problēmjautājumus. Tādā veidā tika dots mājiens, ka visa šī jezga ar abu klubu nepielaišanu pie starta virslīgā bija vairāk tāpēc, lai klubu vadītāji saprastu, ka problēmas nu ir jārisina, nevis jācer, ka LFF atkal uz visu pievērs acis. Bet sanāca tas pats - acis ir pievērtas, un kalns panācis pretī Muhamedam.