Tā kā Turcija apņēmusies uzņemt visus migrantus, kuri no 20. marta ieceļos Grieķijā, no Turcijas uz ES valstīm tiks pārvietots atbilstošs skaits Sīrijas izcelsmes migrantu, kuriem viņu mītnes zemē draud briesmas. ES dalībvalstis vienojušās par finansiālo palīdzību Turcijai triju miljardu eiro apmērā, bet nelegālās imigrācijas plūsmas apturēšana pār Egejas jūru neizslēdz patvēruma meklētāju centienus meklēt citus pārvietošanās ceļus.
Premjers M. Kučinskis pēc atgriešanās no Eiropadomes sanāksmes Briselē uzsvēra, ka «tuvu puse dalībvalstu nav gatavas iet tālāk un runāt par jaunām kvotām». Taču Latvijai vajadzētu meklēt iespējas, kā palīdzēt Grieķijai, kurai var pietrūkt resursu, lai veiktu visas nepieciešamās procedūras tās salās nonākušo patvēruma meklētāju atpakaļ nosūtīšanai uz Turciju. M. Kučinskis šo jautājumu jau ir pārrunājis ar Iekšlietu ministrijas valsts sekretāri Ilzi Pētersoni-Godmani un secinājis, ka iespējas ir ierobežotas - Latvija var palīdzēt, nosūtot palīgā savus robežsargus un ugunsdzēsējus, bet tai nav papildu cilvēku, kas varētu veikt, piemēram, dokumentu pārbaudi.
Briselē premjers M. Kučinskis tikās arī ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu, kuram apliecināja Latvijas gatavību darīt visu drošības stiprināšanā un nodrošināt finansējumu aizsardzībai 2% apmērā līdz 2018. gadam. Tagad tai atvēlēti 1,4% no iekšzemes kopprodukta. Tikšanās pirms vasarā gaidāmā NATO samita Varšavā bija svarīga, lai uzsvērtu arī nepieciešamību pastiprināt NATO spēku klātbūtni Baltijas reģionā. Premjers Dienai norādīja: «Draudi drošībai nav palielinājušies, bet, vai situācija ir prognozējama ilgtermiņā, te drošu atbildi nevar sniegt.»
Viņa tikšanās ar NATO ģenerālsekretāru ir svarīga arī kāda iekšpolitiskā aspekta dēļ, jo valdības veidošanas laikā bija bažas, vai premjers spēs distancēties no atsevišķu Zaļo un Zemnieku savienības līderu skeptiskajiem izteikumiem par valsts ārpolitiskajām prioritātēm - arī par NATO lomu. M. Kučinska pārstāvētā ZZS joprojām nav izvēlējusies arī savus sabiedrotos Eiropā, un premjers nav piederīgs nevienai no Eiropas politiskajām grupām. Aizvadītajā nedēļā gan darba vizītē Briselē bija arī premjera biedrs ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (Vienotība), kurš savukārt ir ticies ar Eiropas Tautas partijas grupas kolēģiem un par runāto informējis arī M. Kučinski.