Dienu pirms sēdes Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) tikās ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (Vienotība), kā arī ar Drošības policijas un Valsts policijas vadību. Viņa žurnālistiem apstiprināja, ka tikšanās bijusi nepieciešama, lai pārrunātu, kā nodrošināt Saeimas darbu, ja būs mēģinājumi to traucēt.
Kad desmitiem televīzijas kameru un fotogrāfu pavadībā D. Liepiņš ieradās zālē, kur viesu sektorā viņš varēja vērot sēdi, pie katras no četrām ieejām stāvēja policijas pārstāvji. Jau pēc ienākšanas Saeimas namā viņš tika informēts par ierobežojumiem doties uz sēdi. Pēc nelielas domu apmaiņas ar policijas pārstāvi un pastīvēšanās D. Liepiņš izšķīrās norādes respektēt. Viņam ar kameru sekoja ne tikai kolēģis Artuss Kaimiņš, bet arī kādas iekšlietu struktūras darbinieks. Pieredzējušie deputāti neatcerējās, kad vēl kādreiz būtu apsargātas visas ieejas zālē. Saeimas iekšējā drošības dienesta vadība neatklāja, cik lieli papildspēki bijuši piesaistīti.
Saeimas priekšsēde I. Mūrniece žurnālistiem atgādināja, ka februāra sākumā D. Liepiņš pats piekritis krimināllietas iztiesāšanas turpināšanai, un neesot saprotams, kas ir mainījies. D. Liepiņš skaidroja - viņam ir pamats aizdomām, ka lietas izskatīšana par nepatiesu ziņu norādīšanu amatpersonas deklarācijā Jelgavas tiesā apzināti tiekot novilcināta un šis esot veids, kā pievērst uzmanību. Preses konferencē D. Liepiņš pauda sarūgtinājumu, ka Saeimas priekšsēdētāja nedēļas laikā tā arī neesot izrādījusi interesi ar viņu satikties un noskaidrot deputāta rīcības motīvus. I. Mūrniece norādīja, ka deputāts neesot vērsies pie viņas, bet gan Juridiskajā birojā.