Ausu tīrīšanai jālieto speciāli līdzekļi, kas īpaši paredzēti šim nolūkam. Tīrot ausis ar nepiemērotu līdzekli (ūdeni, ūdeņraža pārskābi u. c.), auss kanāls tiek kairināts, un lielāka iespēja izveidoties iekaisumam. Es ieteiktu, piemēram, Ear Clenasing solution. Ar tīrāmajā šķidrumā samērcētu vates piciņu tīriet tikai to auss daļu, kuru redzat. Auss kanālu drīkst tīrīt tikai tādā gadījumā, ja veterinārārsts to iesaka un parāda, kā tas darāms. Ausu tīrīšana nav nepieciešama biežāk kā reizi nedēļā vai pāris nedēļās. Ja izdalījumi ir bieži, daudz, ar nepatīkamu smaku vai strutām, nekavējoties jāgriežas pie veterinārārsta.
Kādas pazīmes liecina, ka ar suņa ausīm kaut kas nav kārtībā?
Normāla auss gļotāda ir rozā krāsā. Pie veterinārārsta jāgriežas, ja gļotāda ir sarkana, uztūkusi, sāpīga, vai arī tad, ja novērojat neparastus izdalījumus. Arī bieža galvas purināšana var liecināt gan par ausu iekaisumiem, gan par neiroloģiskām saslimšanām.
Cik bieži suns jāmazgā? Ar kādiem līdzekļiem ieteicams un ar kādiem nav vēlams suni mazgāt?
Veselu suni mazgāt nav nepieciešams biežāk kā reizi mēnesī, protams, tas atkarīgs no gadalaika un suņa dzīvesveida. Ir pieejami dažādi suņiem domāti šampūni un kondicionieri. Ir gan bieži lietojami produkti, gan produkti ar ārstnieciskām sastāvdaļām. Vieni no labākajiem arī cenu un kvalitātes ziņā ir VetSelections produkti.
Nagu griešana sunim. Cik bieži tas jādara un kā?
Ja dzīvnieks staigā pa asfaltu vai citu cietu virsmu, nagi paši nodeldēsies.
Jūsu veterinārārsts parādīs pareizo nagu griešanas tehniku un ļaus izmēģināt dažādus instrumentus - gan dzīvnieku nagu griešanas šķēres, gan t. s. nagu giljotīnas. Normālos apstākļos nagu griešanu droši var veikt mājās. Ja gadās nagu nogriezt par daudz, parādās asinis, un dzīvniekam sāp. Asiņojošajam nagam jāuzber speciāls asiņošanu apturošs pulveris, kas nopērkams veterinārajās klīnikās un aptiekās. Pulveri ieteicams turēt suņa mājas aptieciņā.
*Veterinārārste, Universitātes Vetfonds