Sniegumu Norvēģijā lielā mērā esot ietekmējis uzkrātais nogurums. «Pagājušajā nedēļā mēs tik tiešām kārtīgi noslogojām spēlētājus, tāpēc man patika, ka abās spēlēs komanda bija aktīva pat otrajā un trešajā periodā. Abas reizes problēmas mums sagādāja spēles sākums. Spēlētāji nespēja no pirmās minūtes pārslēgties uz spēles tempu, un tam par iemeslu laikam jau bija arī nepietiekama noskaņošanās. Otrajā spēlē nomainījām vārtsargu un ātri ielaidām vārtus, kas ietekmēja turpmāko mača gaitu. Trešajā periodā jau uz noguruma fona tika sapelnīti noraidījumi, lai gan uzskatu, ka norvēģu tiesneši negodprātīgi pildīja savus pienākumus.»
Tikai svētdienas pēcpusdienā hokejisti no Bergenas ielidoja Rīgā, tāpēc pirmdien komandai tika iedota atpūta. Beļavskis izvairījās no konkrētas atbildes, vai otrdien kādam no kandidātiem gatavošanās pasaules čempionātam būs beigusies. «Kopīgi apspriedīsimies un tad pieņemsim lēmumu.» Līdzīgi būšot arī kutelīgajā vārtsargu jautājumā. «Runāšu ar Juri (Klodānu), un tad izlemsim, vai turpmākajā treniņprocesā mums ir nepieciešami četri vārtsargi.» Uz spēlēšanu Prāgā turpina pretendēt pieredzējušais Edgars Masaļskis, kurš labi sevi apliecināja pirmajā spēlē Norvēģijā (1:2). Ungārijā sezonu aizvadījušais Jānis Kalniņš pusotrā spēlē savos vārtos nav ielaidis nevienu ripu. Ar Ervīnu Muštukovu vārtos tika piedzīvots minimāls zaudējums Baltkrievijai (1:2), un Ervīns pusē spēles laika ielaida vienu ripu pret Franciju (0:1). Elvis Merzļikins sargāja vārtus pret Franciju (1:2) un Norvēģiju (3:7).
Treneriem līdz PČ ne tikai būs jāizšķiras, kurš vārtsargs paliks mājās, bet vajadzēs tikt skaidrībā par pirmā numura izvēli. «Jā, Masaļskim bija laba spēle Norvēģijā, taču mums vēl ir priekšā divas pārbaudes spēles ar Slovākiju. Vienā no tām vārtos atkal būs Edgars, bet otrā plānojam vēlreiz pārbaudīt Ervīnu,» turpmākās ieceres uz vārtsargu izmantošanu pārbaudes spēlēs atklāja Beļav-skis.
Pagaidām spēle īsti nesokas nevienam no uzbrucēju trijniekiem. Izmaiņas nav skārušas tikai Jāņa Sprukta virknējumu ar malējiem uzbrucējiem Miķeli Rēdlihu un Lauri Dārziņu. Pārējās maiņās ir izmēģināti dažādi salikumi. «Mums būs svarīgi izveidot divas, nevis vienu triecienmaiņu. Tas gan nenozīmē, ka pārējās divas maiņas būs statisti. Nekādā gadījumā, tomēr lielāka slodze gulsies uz divām maiņām.» Beļavskis piekrita, ka divās spēlēs ar Slovākiju būs jācenšas noskaidrot maiņas partnerus vienam no uzbrukuma līderiem Kasparam Daugaviņam.
«Darbs turpināsies visos virzienos - gan pie fiziskās kondīcijas uzlabošanas, gan arī pie taktisko variantu pieslīpēšanas. Norvēģijā mēs guvām labu mācību, bet ticību komandai es neesmu zaudējis,» norādīja Beļavskis.