Saskaņā ar ES Statistikas biroja datiem, piemēram, Zviedrijā, Lielbritānijā un Vācijā uz 100 000 strādājošo 2014. gadā noticis vidēji viens letāls nelaimes gadījums darbā, kamēr Latvijā - 4,5 letāli nelaimes gadījumi. Šāda statistika ierindo Latviju ceturtajā vietā letālo nelaimes gadījumu skaita ziņā starp visām ES valstīm. Un, kā norāda VDI, šādu ainu uzrāda arī tendences ilgākā laika periodā.
Salīdzinot Baltijas valstu mērogā, Lietuvā 2014. gadā uz 100 000 strādājošo darbā notika 4,7 letāli nelaimes gadījumi, Latvijā - 4,5, bet Igaunijā - 2,6 letāli nelaimes gadījumi.
VDI gan atzīmē, ka 2015. gadā situācija Latvijā ir uzlabojusies. Tas esot saistīts arī ar to, ka inspekcija pērn pastiprinātu uzmanību pievērsa prevencijai darba aizsardzībā. 2015. gadā VDI veica 2208 preventīvās pārbaudes, kurās kontrolēja, vai darba devējs ir nodrošinājis drošu, veselībai nekaitīgu darba vidi.
VDI, pievēršoties satraucošajai statistikai, atgādina darba devējiem, ka svarīgākais faktors letālo nelaimes gadījumu skaita samazināšanā ir sakārtota darba aizsardzības sistēma uzņēmumā. Nedroša darba vide, nepilnīga darbinieku apmācība, darba vides risku neatbilstošs izvērtējums, nepietiekama darba uzraudzība un kontrole, kā arī formāla attieksme pret darba drošību ir faktori, kas var novest pie smaga vai pat letāla nelaimes gadījuma. Tāpēc uzņēmumu vadītājiem regulāri jāpārrunā ar darbiniekiem drošas darba metodes, izvērtējot uzņēmumā esošo darba vidi, darbinieku apmācību, individuālos aizsardzības līdzekļus, kā arī jānosūta darbiniekus uz obligātajām veselības pārbaudēm.