Pirmdien notika arī I. Pētersones tikšanās ar premjeru Māri Kučinski (ZZS), kurš pēc abu sarunas Dienai teica, ka ir gatavs tikties ar visu VID kolektīvu, lai motivētu cilvēkus darbam, kas nav viegli situācijā, kad sabiedrības spiediena iespaidā ir iedragāta ticība iestādei kopumā. Premjers VID darbinieku rotāciju uzskata par pārvaramām grūtībām. Kad vakarā kļuva zināms I. Pētersones lēmums, M. Kučinskis sacīja: «Skumīgi. Ir cilvēki, kas šajā brīdī triumfē. Un tas ir visskumīgākais.» Tāpat kā finanšu ministre, arī premjers solīja VID vadītājai atbalstu.
Par iespēju atstāt amatu I. Pētersone pirmo reizi paziņoja intervijā Latvijas Avīzē, bet pagājušajā ceturtdienā pēc tikšanās ar finanšu ministri I. Pētersone atlūgumu tomēr neiesniedza. Diena ar VID ģenerāldirektori sazinājās aptuveni stundu pirms publiski kļuva zināms viņas lēmums iesniegt atlūgumu. Tobrīd uz vaicāto, kā ministre pārliecināja I. Pētersoni palikt amatā, viņa sacīja, ka galīgo lēmumu joprojām nav pieņēmusi. «VID attīstās pareizajā virzienā, bet man nav viegli sapurināt kolektīvu, ja vairākus mēnešus notiek presings pret mums, cik slikti esam,» sacīja I. Pētersone, uzsverot, ka premjera un finanšu ministres atbalstu ir saņēmusi.
Taču vairāk nekā 30 VID darbinieku rotācija un citas pārmaiņas, ieskaitot štatu samazināšanu, izraisījušas pretdarbību. VID vadītāja saskārusies arī ar anonīmu personu īstenotu nomelnošanas kampaņu. Pagājušajā nedēļā pēc D. Reiznieces-Ozolas un I. Pētersones tikšanās viņa aģentūrai LETA norādīja, ka saista nomelnošanas kampaņu ar cilvēkiem, kuriem VID notiekošās pārmaiņas traucē turpināt iepriekš darīto. Pēc atlūguma iesniegšanas I. Pētersone Dienai vairāk neko nevēlējās komentēt.
I. Pētersoni VID ģenerāldirektora amatam 2013. gadā izraudzījās toreizējais finanšu ministrs Andris Vilks (Vienotība), kurš pirmdien intervijā LNT pieļāva, ka spiedienu uz VID radot gan organizētā noziedzība, kurai traucē VID sāktās pārmaiņas, gan arī valdošais politiskais fons. A. Vilks savā laikā izjutis arī Vienotības pretestību I. Pētersones ieteikšanai amatam, bet redzējis viņu kā vienīgo cilvēku, kas var veikt pārmaiņas. Toreizējā premjere Laimdota Straujuma (Vienotība) Dienai tagad uzsvēra, ka VID ģenerāldirektore ir daudz izdarījusi sistēmas sakārtošanā. «Viņa strādā labi, un es Inārai Pētersonei uzticos,» teica L. Straujuma. «Viņa sastapās ar to pašu, ko esmu piedzīvojusi pati - ļoti labi organizētu kampaņu pret sevi,» Dienai savukārt sacīja Vienotības līdere Solvita Āboltiņa, kuras vadītā partija daudzus gadus bija atbildīga par Finanšu ministriju. S. Āboltiņa uzskata, ka jau iepriekšējās valdības laikā I. Pētersone ļoti daudz bija izdarījusi dienesta sakārtošanā un saņēmusi arī toreizējā finanšu ministra Jāņa Reira (Vienotība) atbalstu. «Kad šis darbs sāka nest augļus, pēkšņi kāds to sāk spridzināt un grib padarīt VID vāju,» uzskata S. Āboltiņa. Tagad arī viņa neredz citu cilvēku, kas var šo iestādi saturēt kopā, ar ko arī skaidro centienus pierunāt I. Pētersoni neatstāt amatu.