Turklāt, tuvojoties vasarai, šādu negadījumu skaits tikai pieaug. Piemēram, jūnijā un jūlijā parasti ātrums ir iemesls pat 32% no negadījumu kopskaita. Lai vairāk kontrolētu autobraucējus, šodien visā Latvijā jau otro reizi notiek ātruma kontroles maratons.
24 stundu pastiprināta braukšanas ātruma kontrole arī šogad izvēlēta kā viens no veidiem, lai pievērstu sabiedrības uzmanību pārgalvības sekām. Pērn tā laikā visā valstī tika sastādīti 578 administratīvā pārkāpuma protokoli, kas ir aptuveni par 300 protokoliem vairāk nekā vidēji ikdienā, bet vidējais braukšanas ātrums uz ceļiem samazinājās par diviem līdz trim kilometriem stundā. Savukārt pēc šī gada rezultātiem varēs pateikt, vai situācija uzlabojas, stāsta Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis. Policija ātruma pārkāpējus pastiprināti kontrolēs ceturtdien jau no sešiem rītā. Vienlaikus visu nedēļu norit arī citi pasākumi, lai vērstos pret pārgalvību uz ceļiem.
Lai uzlabotu situāciju, šogad plānots uzstādīt vēl 24 stacionāros fotoradarus, savukārt ar pārvietojamajiem radariem radušies sarežģījumi. Iepriekš izsludinātais konkurss par pārvietojamo fotoradaru iegādi pārtraukts, bet jauns vēl nav izsludināts. Līdz ar to N. Krapsis Dienai prognozēja, ka vēl pieci pārvietojamie fotoradari uz autoceļiem varētu parādīties šoruden. Patlaban tiek izstrādāts jauns konkursa nolikums, un to varētu izsludināt maijā.
Satiksmes drošībai par labu nākšot arī netrafarētās policijas automašīnas. Tagad VP var izmantot septiņas šādas mašīnas, turpretim nākamgad plānots iegādāties vēl 40 netrafarētu auto. Iespējams, tad nesodāmības sajūta autobraucējiem vairs nebūs tik liela, prognozē N. Krapsis.
Lai pievērstu sabiedrības uzmanību aktuāliem problēmjautājumiem ceļu satiksmē, Valsts policija izveidojusi vairākus videoklipus, kuros ar analoģijas palīdzību atainoti ikdienā sastopami ceļu satiksmes pārkāpumi, kas nereti beidzas ar traģiskām sekām. Policijā cer, ka tas liks cilvēkiem aizdomāties.