1. (pērn 5.) Kanāda
Nevainojama bilance un lielisks sniegums. Kanādas izlase patiešām bija galvas tiesu pārāka par konkurentiem. Ļoti labi bija pastrādājis ģenerālmenedžeris Džeimss Nils, jo sastāvs bija prasmīgi nokomplektēts visās līnijās.
2. (1.) Krievija
Vērtējums: 4 no 5
Finālā sekoja negaidīti smaga vilšanās. Var jau norādīt uz vājo posmu - aizsardzību, taču gaužām bālu sniegumu finālspēlē parādīja Krievijas hokeja lielākās zvaigznes Kovaļčuks, Ovečkins un Malkins.
3. (6.) ASV
Vērtējums: 4 no 5
Par studentiem un pat skolniekiem nodēvēta, ASV izlase aizspēlējās līdz medaļām. Amerikāņi būtu iekļuvuši arī finālā, ja vien pusfināla spēlē ar Krieviju otrajā periodā izmantotu kādu no daudzajām vārtu gūšanas iespējām.
4. (4.) Čehija
Vērtējums: 3 no 5
Jaromīrs Jāgrs atgriezās valstsvienībā un ievilka komandu pusfinālā. Pēdējām divām cīņām čehu hokeja leģendai pulvera pietrūka, bet pārējie uzbrucēji nespēja uzņemties līdera lomas. Pusfinālā (0:2 pret Kanādu) un spēlē par bronzu (0:3 pret ASV) čehi tā arī ne reizi neiepriecināja savus uzticamos līdzjutējus.
5. (3.) Zviedrija
Vērtējums: 2 no 5
Patiešām žēl, ka interesantu hokeju demonstrējusī stipri atjauninātā Zviedrijas izlase apstājās ceturtdaļfināla stadijā. Uzbrukums bija iespaidīgs, bet labāks sniegums tika gaidīts no vārtsargiem.
6. (2.) Somija
Vērtējums: 2 no 5
Arī šogad sastāvā bija samērā neliels NHL hokejistu īpatsvars - tikai seši spēlētāji. Grupu turnīrā spēja uzveikt Krieviju, taču ceturtdaļfinālā palika rūgtums ne tikai par zaudējumu čehiem, bet arī par tiesnešu darbību, neieskaitot vārtu guvumu.
7. (7.) Baltkrievija
Vērtējums: 3 no 5
Otro gadu pēc kārtas sasniedza ceturtdaļfināla stadiju, tomēr saņēma valsts prezidenta Aleksandra Lukašenko smagu nopēlumu par 0:9 zaudējumu ceturtdaļfinālā Kanādai.
8. (10.) Šveice
Vērtējums: 3 no 5
Pēc smagā kritiena lejup pirms gada (no 2. uz 10. vietu) šogad ir neliels progress, tomēr sniegums bija patālu no tā, ko Šveice parādīja 2013. gadā.
9. (9.) Slovākija
Vērtējums: 2 no 5
Stagnācija turpinās. Jau pārbaudes spēlēs Rīgā bija redzams, ka slovākiem būs pagrūti cīnīties par augstām vietām. Pat pieredzējušais čehu treneris Vladimirs Vujteks nespēja slovākus ievilkt ceturtdaļfinālā.
10. (14.) Vācija
Vērtējums: 2 no 5
Joprojām fiziski labi sagatavota komanda, taču trūkst izpildītāju priekšējā līnijā. Uz Prāgu atbrauca gandrīz vai otrais sastāvs, un nebija īstas saskaņas vadībā.
11. (12.) Norvēģija
Vērtējums: 2 no 5
Spēja uzveikt Slovākiju, taču grupas vadošajām komandām neizrādīja tik sīkstu pretestību kā pirms gada Minskā. Lai arī vieta ir nedaudz augstāka, sniegums nepārliecināja.
12. (8.) Francija
Vērtējums: 2 no 5
Pagājušā gada labākā astoņieka komanda šoreiz ar Latviju un Austriju cīnījās par vietas saglabāšanu elitē. Sniegumu ietekmēja komandas līdera Stefana da Kostas savainojums.
13. (11.) Latvija
Vērtējums: 2 no 5
Kādā vietā būtu Latvija, ja nespēlētu Edgars Masaļskis, Kaspars Daugaviņš un Lauris Dārziņš.... No vairākiem potenciālajiem līderiem bija gaidīts lielāks pienesums.
14. (13.) Dānija
Vērtējums: 2 no 5
Neizdevās nokomplektēt optimālo sastāvu. Minimālo uzdevumu - vietas saglabāšana elitē, izpildīja ar Norvēģijas apspēlēšanu.
15. (1. divīzija) Austrija
Vērtējums: 1 no 5
Var saprast austriešu sašutumu, ka pat ar pieciem izcīnītajiem punktiem nepietika vietas saglabāšanai hokeja elitē.
16. (1. div.) Slovēnija
Vērtējums: 1 no 5
Vienīgo uzvaru pār Dāniju (1:0) izcīnīja, kad jau bija zināms, ka būs jāpārceļas uz 1. divīziju. NHL zvaigzne Anže Kopitars guva tikai vienus vārtus.