Barcelona galvenā zvaigzne Lionels Mesi manāmi iebuksējis - piecas spēles bez gūtiem vārtiem ir viņa personiskais antirekords kopš 2010. gada. «Klusē» arī otrs Barcelona uzbrukuma līderis Neimārs, kura aģents aprīļa sākumā publiski atzina brazīlieša vēlmi pārcelties uz Parīzi. Klusē viss Barcelona uzbrukums.
Tas gan nemazina Atletico futbolistu nopelnus panākumā. Ar nieka 28% bumbas kontroli madridieši noskrēja tieši par 12 kilometriem vairāk nekā katalāņi, un šis rādītājs UEFA Čempionu līgā biežāk ir par labu uzvarētāju komandai. Svarīgākais gan ir tas, ka madridieši aukstasinīgāk izmantoja savas iespējas: divreiz precīzs bija Antuāns Grīzmans.
«Ir acīmredzams, ka mēs pašlaik neesam savā labākajā līmenī. It sevišķi, ja ņemam vērā, kā šosezon esam spēlējuši. Mums pietrūka gudrības. Vēlējāmies spēli rāmjos, nevis joņošanu no viena uz otru laukuma galu. Šī nebija spēle trikiem un efektīgām epizodēm. Mums bija kontrole, taču bez lieliem draudiem,» spēli rezumēja zaudētāju treneris Luiss Enrike.
Lielu izbrīnu gan izraisīja itāļu tiesneša Nikolas Ricoli lēmums piešķirt Barcelona pussargam Andresam Injestam par tīšu spēli ar roku savā soda laukumā tikai dzelteno kartīti. Diskusijas par to, vai spēlētājs par nerupju pēdējās cerības pārkāpumu savā soda laukumā ir arī jānoraida, futbola sakarā nerimstas jau ilgi. Un FIFA jaunais prezidents Džanni Infantīno paziņojis, ka no šī gada 1. jūnija tādās reizēs tiesnešiem būs rekomendēts pārkāpuma veicējus sodīt ar dzelteno kartīti un 11 metru soda sitienu. Šķiet, ka Ricoli mazliet paātrinājis noteikumu ieviešanu, taču šis jautājums būs aktuāls gaidāmajā Eiropas čempionāta finālturnīrā šovasar. Tiesa, Ricoli nepažēloja Barcelona, kad kompensācijas laikā pie pretējiem vārtiem piešķīra brīvsitienu, nevis 11 metru soda sitienu. Savā soda laukumā ar roku spēlēja Atletico komandas kapteinis Gabi.