«Mums nav jāuzlec augstāk par savu galvu, tikai jāizdara tas, ko varam. Protams, lai to paveiktu, jābūt pārliecībai par saviem spēkiem. Gan saviem, gan komandai kopumā,» gatavošanās cikla beigās teica vīriešu valstsvienības galvenais treneris Raimonds Vilde. Pārliecība vairota veiksmīgi aizvadītajās pārbaudes spēlēs, kur uzvarēts septiņās no deviņām cīņām. Tiesa, jārēķinās, ka Eiropas čempionāta kvalifikācijā jau būs pavisam cita atbildība, kas spēlēs savu lomu, īpaši jau mazāk pieredzējušo spēlētāju, kādu netrūkst Latvijas komandā, vidū. «Kā parādīsim savu varējumu kvalifikācijas turnīrā, lielā mērā būs atkarīgs no mūsu psiholoģiskās un emocionālās gatavības,» piekrīt treneris.
Kvalifikācijas 2. kārtas dalībnieki sadalīti sešās grupās pa četrām komandām katrā. Latvijas pretinieki būs Slovākijas, Horvātijas un Izraēlas volejbolisti. Pēc diviem sabraukumiem uzvarētājs uzreiz tiks pie ceļazīmes uz finālturnīru Polijā, bet otrās vietas ieguvēji pēc mēneša piedalīsies pārspēlēs. D grupas, kurā ir Latvija, otra spēcīgākā komanda sacentīsies ar F grupas (Igaunija, Čehija, Rumānija, Maķedonija) otrās vietas ieguvēju.
Vēl nedēļas nogalē Latvijas izlases treneri neslēpa bažas, ka gaužām skopa informācija pienāk no Horvātijas izlases nometnes. To iegūt bija īpaši svarīgi, jo viņi ir latviešu pirmie pretinieki. Pārējos jau varēs novērtēt kaujas apstākļos viņu savstarpējās spēles laikā. Gluži no baltas lapas gan turnīru sākt nenāksies, ko Dienai apstiprināja Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Ainārs Dakša. «Materiālu dabūjām. No spēles viedokļa ko izlobīt gan būs grūti, jo viņi divreiz pret Melnkalni nospēlēja līdzīgi kā mēs pret dāņiem. Daudz mainīja sastāvu un izmēģināja dažādas variācijas. Tomēr treneriem būs savs priekšstats vismaz par sastāvu un iespējamo spēles stilu. Kā jau dienvidslāvi - viņi ir gari un spēcīgi,» pretiniekus raksturoja Dakša.
Kā pēdējais no izlases kandidātu loka tika atskaitīts Aleksandrs Kudrjašovs, lai gan treneris Vilde neslēpa, ka izvēle bijusi grūta, jo spēlēt turnīrā bija pelnījuši visi trīspadsmit.
Cīņā par dalību finālturnīrā cer iesaistīties arī dāmu valstsvienība, taču viņām situācija ir vēl sarežģītāka. Izspēles kārtība ir tāda pati kā kungiem, taču grupā ir divas komandas - Itālija un Ukraina, kuras līdz šim bijušas galvas tiesu pārākas, turklāt sabraukumi notiks tieši šajās valstīs. Vispirms jācenšas savstarpējā konkurencē apsteigt vismaz Austriju.