Aplēst precīzu viesuļvētras radīto seku dēļ bojāgājušo skaitu pieprasīja mediji, nevalstiskās organizācijas un akadēmisko aprindu pārstāvji. Gadu pēc nāvējošās vētras plosīšanas varasiestādes prasību izpildījušas.
Puertoriko gubernators Rikardo Rosello medijiem atzinis, ka elektroenerģijas, telekomunikāciju neesamības un sabojāto ceļu dēļ daudzi cilvēki nevarēja sazināties ar saviem tuviniekiem pat vairākas nedēļas pēc vētras. Tik apokaliptiskos apstākļos vētras upuru skaits dramatiski pieaudzis, atzina gubernators.
"Mēs nebijām paredzējuši tādu situāciju, ka nebūs pieejami sakari, nebūs pieejama elektroenerģija, zaudēta piekļuve automaģistrālēm. Es domāju, ka esam guvuši mācību un turpmāk rēķināsimies ar vissliktāko scenāriju," izteicies Rosello. "Jā, es pieļāvu kļūdas. Tagad ir skaidrs, ka vajadzēja rīkoties citādi," viņš piebildis.
Pēc dramatiskās vētras tapis ziņojums par tās radītajām sekām. Ziņojums kalpos par pamatu valdības lēmumiem par to, kā nākotnē uzlabot rīcību un reakciju viesuļvētru un citu katastrofālu situāciju gadījumos. Tāpat ir izveidota komisja, kuras uzdevums būs izvērtēt piedāvātos risinājumus.
Vētra Marija Puertoriko sasniedza pērn 20. septembrī un atstāja bez elektroapgādes vairāk nekā 3,5 miljonus Puertoriko iedzīvotāju. Puertoriko un citas Karību jūras reģiona salas vēl pirms viesuļvētras Marija pārcieta postošu stihiju - vētru Irma.