Pieci kuģi jūrā devās no Kuširo ostas Japānas ziemeļos, bet vēl trīs kuģi medībās devās no Šimonoseki ostas valsts dienvidrietumos. Kopā līdz decembra beigām šo kuģu ekipāžām dota atļauja nogalināt 227 vaļus. Kvota netika publiski paziņota līdz brīdim, kamēr nebija noslēdzies G20 valstu līderu samits Osakā.
Paredzēts, ka zvejniekiem būs tiesības nomedīt 52 mazos joslvaļus, 150 Braida vaļus un 25 seivaļus.
Kamēr zvejnieki par vaļu medību atsākšanu pauž sajūsmu, norādot uz šī aroda senajām saknēm Japānas zvejnieku kultūrā, sagaidāms, ka vides aktīvisti Japānas lēmumu asi kritizēs.
Tiesa, arī Japānai esot Starptautiskās Vaļu medību komisijas sastāvā, tā tika kritizēta par noteikumu apiešanu. Komisija komerciālajām vaļu medībām noteica moratoriju jau 1986. gadā, tomēr aizliegumā atruna paredzēja, ka tas neattiecas uz pētniecības nolūkos nomedītiem dzīvniekiem. Japānai pārmests, ka tā pētnieciskus nolūkus izmantojusi vien kā aizsegu tam, kas faktiski bija komerciālas medības - vaļu gaļa pēc "pētnieciskajām ekspedīcijām" tam bija nopērkama brīvajā tirgū.
Pēdējā "pētniecības ekspedīcijā", kas noslēdzās martā, Japānas vaļu mednieki nogalināja 333 mazos joslvaļus.
Pagājušajā gadā Japāna paziņoja, ka no komisijas izstāsies, jo nespēja pārliecināt citas dalībvalstis par to, ka jāatļauj "ilgtspējīgas" komerciālās vaļu medības. Turpmāk gan vaļu medības Japānas kuģi veiks tikai Japānas ekskluzīvās ekonomiskās zonas ūdeņos. Iepriekš vaļi tika medīti arī ūdeņos pie Antarktikas.
Irlielāmērāticams
Def
Enģeļa viesis