ES šobrīd sastapusies ar vairākām krīzēm - tā cenšas novērst Lielbritānijas aiziešanu no ES, revitalizēt stagnējošo tautsaimniecību, saglabāt Šengenas bezrobežu zonu imigrantu pieplūduma un terorisma draudu apstākļos.
Ministri arī diskutēs par Eiropas integrācijas restartēšanu un centieniem atrast "iedarbīgu un vienotu atbildi" pašreizējiem izaicinājumiem pirms nākamgad gaidāmajām ES 50.gadadienas svinībām, pavēstīja Itālijas Ārlietu ministrija.
ES pamatprincipu apšaubīšana ir "spēle ar uguni", pirms sarunām laikrakstam Corriere della Sera sacīja Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers, vienlaikus noraidot pieņēmumus, ka bloka nākotne būtu apdraudēta.
"Man nav šaubu, ka ES turpinās pastāvēt," sacīja ministrs.
Tomēr jaunākajās paaudzēs pastāv neapmierinātība ar ES un tas, vai šī problēma tiks atrisināta, "lielā mērā būs atkarīgs no tā, kā mēs pārvarēsim bēgļu krīzi", skaidroja Šteinmeiers.
Viņš arī sacīja, ka Lielbritānijai nevajadzētu pamest ES.
"Bez Apvienotās Karalistes mēs zaudēsim spēcīgu spēlētāju, un to es nespēju iztēloties. ES būs nabadzīgāka, vājāka un mazāk atvērta pasaulei. Tāpēc mēs strādājam pie kompromisa, kas vienlaikus nevar apšaubīt Eiropas līgumus," viņš sacīja.
Sarunu risināšana sešu dibinātājvalstu starpā ir Itālijas ideja.
Itālijas premjerministrs Mateo Renci vēl pagājušajā mēnesī sacīja, ka lēmumu pieņemšanā nevajadzētu dominēt tikai Vācija un Francijai - ES lielākajām valstīm un tradicionāli ietekmīgākajiem spēlētājiem.