Brunejai veltītā kritika pieņēmās spēkā arī pēc tam, kad populārā ASV sarunu šovu vadītāja Elena Didženeresa savā raidījumā nosauca deviņas viesnīcas, kas pieder Brunejai, un aicināja tās boikotēt.
"Rīt Bruneja sāks piekopt praksi, ka homoseksuāli cilvēki jānomētā ar akmeņiem līdz nāvei. Mums kaut kas jādara lietas labā, tagad. Lūdzu, boikotējiet šīs viesnīcas, kas pieder Brunejas sultānam. Neklusējiet, ļaujiet jūsu balsīm tikt sadzirdētām," vietnē Twitter aicināja Didženeresa.
Ierakstam pievienots attēls ar deviņām viesnīcām:
- Hotel Bel-Air (Losandželosa, ASV)
- The Beverly Hills Hotel (Beverlihilza, ASV)
- The Dorchester (Londona, Lielbritānija)
- 45 Park Lane (Londona, Lielbritānija)
- Coworth Park (Eskota, Lielbritānija)
- Le Meurice (Parīze, Francija)
- Hôtel Plaza Athénée (Parīze, Francija)
- Hotel Eden (Roma, Itālija)
- Hotel Principle di Savoia (Milāna, Itālija)
Piektdienas pēcpusdienā ar Didženeresas tvītu bija dalījušies vairāk nekā 115 tūkstoši Twitter lietotāju, tas vairāk nekā 170 tūkstošu reižu atzīmēts ar "Patīk".
Rezultātā astoņu viesnīcu konti vietnē Twitter atspējoti un nav pieejami, kaut ne visi no tiem izdzēsti pilnībā, raksta BBC. Pašlaik redzams ir tikai Hotel Principle di Savoia sociālo tīklu konts, taču konta ievietotais saturs arī lasītājiem vairs nav pieejams.
Instagram izdzēsti sešu viesnīcu konti, bet Le Meurice, Hôtel Plaza Athénée un Hotel Eden kontiem uzlikts iestatījums "Privāts".
Vietnē Facebook atspējoti visu deviņu viesnīcu konti. Mēģinājums tos aplūkot beidzas ar kļūmes paziņojumu.
Kompānija Dorchester Collection, kas pārvalda sultānam piederošās viesnīcas, tīmeklī uz kritiku reaģēja ar paziņojumu: "Mēs nepacietīsim nekāda veida diskrimināciju." Tieši viesnīcas pārraugošā kompānija uz kritikas vilni sociālajos tīklos nolēma reaģēt, kontus padarot nepieejamus.
Savukārt populārā vietne TripAdvisor, kuru daudzi izmanto kā ceļvedi, izvēloties galamērķus un pakalpojumu sniedzējus tūrisma braucienu laikā, savā platformā atspējojusi iespēju pievienot atsauksmes par minētajām viesnīcām. TripAdvisor gan šo lēmumu skaidro ar centieniem izslēgt iespēju, ka recenzijas par viesnīcām raksta cilvēki, kas tur nemaz nav bijuši, bet cer izmantot šo iespēju, lai paustu savus politiskos uzskatus un viedokli par Brunejas ieviestajiem likumiem.
Sekas pēc Brunejas ieviestajiem nežēlīgajiem miesas sodiem nav ierobežotas tikai viesnīcu sektorā. Piemēram, aviokompānija Virgin Australia jau pārtraukusi līgumattiecības ar Brunejas aviokompāniju Royal Brunei Airlines.
Izskan gan arī viedokļi pret viesnīcu boikotu, norādot, ka par sultāna lēmumu tagad cietīs viesnīcu darbinieki ārzemēs, kuriem ar Brunejas monarha politiku nav nekāda sakara.
Jau ziņots, ka Brunejā stājušies spēkā likumi, kas par laulības pārkāpšanu un homoseksuālām attiecībām paredz nāvessodu, notiesāto nomētājot ar akmeņiem. Par zādzību paredzēta rokas nociršana. Savukārt par abortu pienāksies publisks pēriens. Krimināli sodāms būs arī mēģinājums citai reliģijai pievērst jauniešus, kas nav sasnieguši 18 gadu vecumu. Līdz šim Brunejā homoseksuālas attiecības bija sodāmas ar 10 gadiem cietumā, bet nāvessods šajā valstī nav izpildīts kopš 1957. gada.
JanisT
ejT
ļuļa