Process, kas tik strauji aizsākās jau ar jaunā Valsts prezidenta ievēlēšanas dienu un solīja ZZS drīzu nonākšanu valdībā, tagad ir iestrēdzis, premjera Krišjāņa Kariņa (JV) manevri ne vienmēr ir izprotami, un arī politiskā retorika attiecībās ar esošajiem koalīcijas partneriem tā kā zaudē asumu. Kā ZZS šajā situācijā jūtas – vai nav vilšanās un neiezogas šaubas, ka nonāksiet valdībā?
Ir lietas, kuras nevar sasteigt, ja sasteigs, ļoti labas lietas var arī sabojāt. Tas ir pirmām kārtām. Otrkārt, visiem bija skaidrs, ka līdz 8. jūlijam nenotiks nekas, tur nekas nevarēja notikt, jo prezidents [līdz tam] bija [Egils] Levits, kurš bija pateicis, ka neplāno nekādus jaunus piedāvājumus apstiprināt [8. jūlijā amatā stājās jaunais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs]. Līdz ar to, ja kāds domāja, ka tajā laika posmā notiks kāda kardināla situācijas maiņa, tā būtu bijusi diezgan liela alošanās. Tātad paliek laika posms no 8. jūlija līdz šodienai – tās ir 10 dienas [intervija notiek trešdien, 19. jūlijā, – red.]. Ar ko šīs dienas ir bijušas piepildītas – galvenokārt ar NATO samitu Viļņā, kura laikā arī nevienam nebija domu kaut ko mainīt valdībā, jo tas nebūtu bijis prāta darbs, samitā tomēr bija jāpiedalās strādājošas valdības vadībai, līdz ar to atkal zināmas dienas aiziet nost. Un nākamais stāsts ir ļoti reāls un saprotams, ka cilvēkiem ir arī jāatpūšas, 365 dienas acīmredzot diez vai katrs var izturēt tādu slodzi, tādēļ tīri saprotama ir Kariņa vēlme aiziet atvaļinājumā, kas arī notiek – cik saprotu, viņš kādu pusotru nedēļu ir paņēmis brīvu. Tātad, ja runājam par kaut kādu laika grafiku un kaut kādu domu, ka būtu jāiet ārā ar kādiem kardināliem, situāciju mainošiem paziņojumiem, tie bija nereāli vienkārši laika grafika ziņā.
Ir nākamie atskaites punkti, kas parādīs, vai te kaut kas mainīsies vai nemainīsies. Pirmais atskaites punkts ir 8. augusts, kad valdībā tiks skatīta Stambulas konvencijas ratifikācija, uz to Nacionālā apvienība acīmredzot ir pateikusi, ka neko neatbalsta, bet Apvienotais saraksts šajās dienās un visu laiku raida nepārtrauktus signālus, ka viņi ir gatavi to Stambulas konvenciju apstiprināt, ņemot vērā kaut kādas atrunas vai piebildes.
Visu sarunu lasiet avīzes Diena piektdienas, 21. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!