Optimāla skolu tīkla viens no priekšnoteikumiem ir optimāla (minimāli pieļaujamā) skolēnu skaita noteikšana dažādu vecuma posmu klašu grupās. Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vadītā darba grupa izstrādājusi kvantitatīvos kritērijus, ņemot vērā arī iedzīvotāju blīvumu pašvaldībās. Tie tiks publiskoti maija beigās, bet politiskās konsultācijas un diskusijas par projektu sāksies jau nākamnedēļ.
Nav jauns velosipēds
"Neesam radījuši jaunu velosipēdu, bet esam mācījušies no citām OECD valstīm, kas jau šo ceļu izgājušas. Plānojam skolēnu skaitu noteikt četrās grupās: 1.–3., 4.–6., 7.– 9. un 10.–12. klases. Kvantitatīvos kritērijus paredzēts dalīt vairākās kategorijās, un tos noteiks iedzīvotāju blīvums pašvaldībās, sākot no valsts pilsētām līdz pierobežai," žurnālistiem skaidroja IZM Izglītības departamenta vecākā eksperte, darba grupas vadītāja Ramona Urtāne. Detalizētāks skaidrojums tiks sniegts pēc diskusijām ar sadarbības partneriem, bet optimālā klase tiks noteikta visās vecuma grupās, arī sākumskolā, jo tieši šis posms, kas ir liels un izkliedēts, ir finansiāli visietilpīgākais un uz tā rēķina nereti cieš 7–9. klašu posms, kam vajadzīgi lielāki mācību infrastruktūras ieguldījumi, sacīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 10. maija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!