Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +14 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Būvvalde: Pret viesnīcas būvniecību pie Melngalvju nama iebilst tās plānotā izskata dēļ

Vecrīgā, Grēcinieku ielā 25, iecerētā septiņstāvu viesnīcas būvniecības iecere satrauc vairāk nekā 100 iedzīvotājus - līdz 15.oktobrim būvvaldē saņemtas 111 personu atsauksmes,norāda Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Vairumā pašlaik saņemto atsauksmju dominē viedoklis, ka plānotā būve ir vizuāli neestētiska. Pagaidām no visiem viedokļiem tikai vienā tiek minēts, ka plānotās viesnīcas būvniecības rezultātā palielināsies satiksme, kas, iespējams, radīs problemātisku piebraukšanu konkrētām teritorijām, informēja Žūka.

Žūka skaidro, ka publiskās apspriešanas pamatmērķis nav aizliegt būvniecību, bet gan normatīvo aktu iespēju robežās saskaņot sabiedrības un attīstītāja intereses, vienojoties par abpusēji izdevīgiem nosacījumiem. Fakts, ka būvniecības iecerei būvvalde piemēro publiskās apspriešanas procedūru, apliecina, ka plānotā būvniecība atbilst teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem un ir atļauta.

Būvniecības ieceres publiskā apspriešana tiek organizēta, pamatojoties uz Rīgas domes Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas izmantošanas un apbūves saistošo noteikumu apakšpunktu. Tas nosaka, ka jauktas centra apbūves teritorijā viesnīcas funkcija pieļaujama, tikai veicot publiskās apspriešanas procedūru. Savukārt Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likuma 14. pants nosaka, ka jaunu ēku būvniecība Rīgas vēsturiskā centra publiskajā ārtelpā pieļaujama tikai pēc atklātos arhitektūras konkursos iegūtiem projektiem, to publiskas izvērtēšanas un izskatīšanas Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomē un saskaņošanas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju. Minētajā gadījumā padome ir izvērtējusi un inspekcija ir saskaņojusi būvniecības ieceri Grēcinieku ielā 25, Rīgā.

Publiskās apspriešanas termiņš minētajai būvniecības iecerei ir noteikts no šī gada 22.septembra līdz 20.oktobrim, kad cilvēki tiek aicināti izteikt viedokli par 2007.gada arhitektūras konkursā uzvarējušā projekta būvniecības ieceri, uzskaitot, kā plānotā būve var ietekmēt iedzīvotāju sadzīves apstākļus.

Kā ziņots, būvniecības ieceres autors ir Lietuvas uzņēmums Nevertel, bet viesnīcas projekta autori ir birojs SIA Arhis Arhitekti.

Apbūvējamais zemesgabals atrodas Vecrīgas teritorijā, Grēcinieku ielā 25, tādu nozīmīgu objektu kā Rātslaukums, Melngalvju nams un Svētā Pētera baznīca areālā. Zemesgabala ziemeļu pusē atrodas Svaru iela, dienvidu pusē - Grēcinieku iela. Austrumu un rietumu pusēs atrodas neapbūvēti vēsturiskie zemes gabali, kas nākotnē var tikt apbūvēti saskaņā ar perimetrālās apbūves principiem.

Ēkas pirmajā stāvā plānotas viesnīcas ēkas publiskās funkcijas - reģistratūra, konferenču centrs, restorāns, fitnesa zāle, komerctelpas, virtuves telpas, vertikālās komunikācijas, auto lifts. Ēkas 2.-6.stāvā izvietotas viesnīcas istabas un to servisa telpas. Ēkas 7.stāvs atvēlēts tehniskajām telpām.

Pazemes stāvā plānotas tehniskās telpas, palīgtelpas restorāna un viesnīcas vajadzībām, autostāvvieta, kur daļu no stāvvietām paredzēts aprīkot ar mehānisku sistēmu automobiļu novietošanai divos līmeņos.

Ēkas fasādes veidotas kā monolītā dzelzsbetona strukturāls režģis ar metāla fasāžu sistēmas aizpildījumu, kas veidots no caurspīdīgām un necaurspīdīgām stiklotu fasāžu daļām. Daļa no fasādes paredzēta atverama. Betona struktūras virsmas apstrāde iecerēta dažādi fakturēta un tonēta.

Apbūvei paredzētā zemesgabala platība ir 1022 kvadrātmetri, ēkas kopējā platība - 5502 kvadrātmetri, bet ēkas kopējā telpu platība - 4979 kvadrātmetri.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas