Neatkarīga būveksperta atzinumā par šo ēku teikts, ka tās pagraba pārseguma konstrukcija ir avārijas stāvoklī un neatbilst būtiskiem nosacījumiem. Sācies pamata sienu un pārseguma sabrukšanas process. Rīgas pilsētas būvvalde lēmusi, ka kopīpašniekiem nekavējoties jāpārtrauc ēkas ekspluatācija.
Līdzīga situācija ir dažas mājas tālāk - Akmeņu ielā 22, par kuru gan tehniskais atzinums nav iesniegts, taču būvvalde lēmusi, ka arī šīs ēkas ekspluatācija nekavējoties jāpārtrauc, un arī te pie sienas rēgojas paliels plakāts. Spriežot pēc aizkariem logos, ēka pilnīgi noteikti ir apdzīvota.
"Būvniecības likums nosaka, ka būvvaldei ir tiesības aizliegt ēkas ekspluatāciju, savukārt Civillikums - ka nevar aizliegt ieiet savā īpašumā un iznākt no tā. Plakāti ir izlikti pie fasādēm, lai informētu ne tikai ēkas iemītniekus, bet arī, piemēram, pastniekus, sētniekus, ka ēkā nav atļauts ieiet," stāsta Rīgas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka. Teorētiski būtu iespēja grūstošo ēku līdzīpašniekus sodīt, tomēr būvvalde uzskata, ka līdzekļus labāk būtu ieguldīt ēkas konservācijā.
Kopumā patlaban Rīgā apzinātas 36 mājas ļoti kritiskā stāvoklī, taču daudzās no tām dzīvo cilvēki. Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs iepriekš intervijā LNT pieļāva, ka tā esot "aisberga redzamā daļa", tas nozīmē, ka realitātē iedzīvotājiem bīstamu māju galvaspilsētā ir krietni vairāk, tikai tas nav konstatēts oficiāli.
Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 26.maija, avīzē Diena!