"Eiropas Parlamenta 12 plenārsesiju novadīšana Strasbūrā pagaidām diemžēl ir neizbēgama parādība, ko savulaik ES dibināšanas līgumos ielobēja Francija. Izmisīgā cīņa pat pret Parlamenta faktisko pārbraucienu skaita samazināšanu skaidri rāda šī "ceļojošā cirka" atbalstītāju patiesos nolūkus - panākt maksimālu līdzekļu izņemšanu no ES budžeta, kas Strasbūras pārbraucienos faktiski tiek tērēta Francijas Elzasas reģiona veikalnieku, viesnīcu nozares, sabiedriskā transporta un citu biznesu atbalstam. Šie pārbraucieni vien ES budžetam gadā izmaksā 180 miljonus eiro, nemaz nerunājot par Parlamenta ēku Strasbūrā uzturēšanu. Dažu ieinteresētu un ietekmīgu valstu - pirmkārt, Francijas, bet arī Vācijas un Luksemburgas - cīņa pret jebkuriem mēģinājumiem šo šķērdēšanos ar ES nodokļu maksātāju naudu samazināt laikā, kad oficiāli tiek sludināta taupības politika, nav nekas cits kā politiskā divkosība", atzīst Parlamenta deputāts Roberts Zīle.
Eiropas Parlamenta vakardienas lēmums izriet no ES Tiesas pērnā gada 13.decembra lēmuma, kurā tā apmierināja Francijas un Luksemburgas iesniegto prasību, par jaunā - saīsinātā plenārsesiju grafika atcelšanu. Tiesa paziņoja, ka visām divpadsmit Parlamenta "parastajām plenārsēdēm" ir jābūt vienāda garuma, un vienīgi dalībvalstis var lemt par izmaiņām šajā jomā.
Kā uzsver R. Zīle, "cīņa par Strasbūras plenārsesiju izdevumu samazināšanu gan nav galā. ECR grupa šobrīd strādā pie citu iespēju, kā mainīt plenārsesiju kalendāru, juridiskas izvērtēšanas. Mūsu galamērķis, protams, ir viena Eiropas Parlamenta mītnes vieta, taču kaut vai neliela Strasbūras pārbraucienu izdevumu samazināšana būtu svarīgs solis uz sabiedrības uzticības palielināšanu ES institūcijām".