Covid-19 pandēmijas dēļ Eiropas Parlaments (EP) savu nākamās nedēļas sēdi organizēs videokonferences formātā, neņemot vērā Francijas prasības, lai tas atsāktu savu darbu Strasbūrā, ceturtdien pavēstījis EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli.
Modernā māksla un pildrežģu nami, gleznaini tiltiņi un iespaidīgais Eiropas Parlaments, gulbji pilsētas centrā un divriteņu simti – tas viss sadzīvo kontrastiem bagātajā Strasbūrā
Vien apmēram simts no 751 Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem ar savu klātbūtni pagodināja Strasbūras plenārsēžu zāli trešdienas, 14. janvāra rītā, lai noklausītos Latvijas premjeres Laimdotas Straujumas (Vienotība) uzrunu.
Pagājušā gada nogalē Eiropas Parlaments (EP) kārtējo reizi pieņēmis rezolūciju, aicinot veikt Eiropas Savienības (ES) pamatlīguma grozījumus par to, ka deputātiem jādod tiesības pašiem izlemt, kad un kur pulcēties uz plenārsēdēm. Pašlaik visi 766 EP deputāti reizi mēnesī no Briseles mēro ceļu uz Strasbūru - ja Brisele ir viņu pastāvīgā darba vieta un visu politisko grupu mājvieta, tad Strasbūrā ik mēnesi notiek četras dienas ilgas plenārsēdes.
Eiropas Parlaments vakar apstiprināja atgriešanos pie 12 Strasbūras plenārsesijām gadā, likvidējot pēc Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas (ECR ) ierosinājuma pērn ieviesto praksi divas septembra plenārsesijas novadīt vienā nedēļā, tā samazinot Parlamenta pārbraucienu skaitu no Briseles uz Strasbūru no 12 līdz 11 reizēm gadā. Pēc ECR aprēķiniem, tas vien ļautu ietaupīt 15 miljonus eiro un novērstu 1600 tonnu ogļskābās gāzes izmešu nonākšanu atmosfērā.
Eiropas Parlaments (EP) trešdien atbalstīja ierosinājumu veikt izmaiņas 2010. un 2013.gada EP sēžu grafikā, divas Strasbūras plenārsēdes oktobrī apvienojot vienā, tā no 12 līdz 11 reizēm gadā samazinot EP deputātu un personāla braukāšanu no Briseles un Strasbūru un atpakaļ. Izmaiņas ļaus ietaupīt vairāk nekā 15 miljonus eiro Eiropas nodokļu maksātāju naudas.