Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Trešdiena, 27. novembris
Lauris, Norberts

Rimšēvičs: Latvijas izaugsmes temps nav apmierinošs; trūkst strukturālo reformu

Latvijas tautsaimniecības izaugsmes temps nav apmierinošs, žurnālistiem piektdien sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, norādot, ka Latvijā trūkst konkurētspēju stiprinošu strukturālo reformu.

Viņš norādīja, ka Latvijas tautsaimniecība atdziest un 2016.gads, visticamāk, būs gads ar zemāko izaugsmi kopš krīzes.

"Lai Latvija augtu un plauktu, izaugsmei ir jābūt vismaz pie 5%, bet šobrīd nekas neliecina, ka mēs varētu sasniegt šādus skaitļus," teica Rimšēvičs, piebilstot, ka arī straujāka izaugsme nākamajā gadā, kas varētu sasniegt 3%, nav vērtējams kā sasniegums, jo izaugsme lielā mērā tiks panāka tikai uz tā rēķina, ka šogad netiks apgūts Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu finansējums.

Tāpat Latvijas Bankas prezidents atzina, ka pašreizējā situācija neliecina, ka arī 2018.gadā Latvijas ekonomika varētu sasniegt 5% izaugsmi.

"Mēs jau šobrīd esam zināmā mērā uzsēdināti uz adatas un dzīvojam no ES struktūrfondiem. Ja to nebūtu, mūsu izaugsme, iespējams, būtu par 3-4% mazāka. Tāpēc stādieties priekšā - kā mēs dzīvosim tālāk, kad beigsim saņemt šīs dāvanas," uzsvēra Rimšēvičs.

Pēc Latvijas Bankas prezidenta teiktā, lēnā ekonomikas izaugsme saistīta ar virkni faktoru, piemēram, iepriekš tika pieļauta kļūda, nosakot nolikto atslēgu principu kā obligātu mājokļu kreditēšanā, kas apturēja aizdevumu izsniegšanu, tāpat netiek apgūti struktūrfondi, dažādu politisku lēmumu dēļ bremzējas būvniecība, ietekmi atstājušas arī Krievijas sankcijas un lēnā ekonomikas izaugsme tirdzniecības partnervalstīs. "Visi šie faktori šobrīd ir sanākuši kopā un tā rezultātā izaugsme ir ļoti, ļoti zema," piebilda Rimšēvičs.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka šobrīd kreditēšanā ir vērojamas pozitīvas tendences. "Priecē, ka kreditēšanas situācija Latvijā ir nokļuvusi jaunā posmā – kopējais un uzņēmumiem izsniegto kredītu portfelis sācis lēni, bet tomēr augt, un arī mājsaimniecību kreditēšanā vērojamas pozitīvas tendences. Vienlaikus Latvijas tautsaimniecības izaugsmes temps, kā jau es minēju, nav apmierinošs. Kāda tad ir kopējā aina? Iekšzemes kopprodukts (IKP) krīt, kreditēšanas joprojām vāja, konkurētspēja zema, strukturālās reformas faktiski nenotiek. Tāpēc vēl jo satraucošāka ir situācija ar Latvijas attīstībai nozīmīgām lietām - konkurētspēju stiprinošu strukturālo reformu trūkumu, šo jautājumu nerisināšana," teica Rimšēvičs.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Latvijas Banka samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi šim gadam no 2% līdz 1,4%.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvija sāk pazust no vienādojuma

Esat pamanījuši, kā Latvijas informatīvajā telpā līdz nesenam laikam konsekventi uzturētais vēstījums, kas kara iznākumu Ukrainā tieši sasaistīja ar mūsu valsts drošību, to pamatoti paceļot...

Birokrātija prasa aizvien vairāk resursu, tā jāmazina

Par nākamā gada budžetu, nodokļu izmaiņu ietekmi uz ekonomiku un uzņēmēju vēlmi pēc stabilitātes un prognozējamības Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektoru ...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē