"Zvēraudzēšanas bizness ir cietsirdīga un novecojusi nozare, kam nav vietas attīstītā sabiedrībā. To parāda arī arvien pieaugošais aizliegumu un ierobežojumu skaits gan Eiropā, gan visā pasaulē. Atsakoties no neētiskās kažokādu ieguves, mēs visi esam ieguvēji - tiek saudzēta daba, cilvēku veselība un dzīvnieki tiek pasargāti no mokpilnas dzīves kailos metāla būros, kas beidzas vien ar nāvi gāzes kamerā vai citā veidā," norādīja biedrības pārstāve Baiba Raituma.
Dzīvnieku brīvībā informēja, ka par zvēraudzēšanas aizliegšanu Čehijas Deputātu palātā notika diskusijas jau ilgāku laiku, iekams lielākā daļa deputātu vienojās, ka kažokādu ieguves bizness ir neētisks un aizliedzams. Saskaņā ar grozījumiem likumā pret cietsirdību pret dzīvniekiem, pilnīgs zvēraudzēšanas aizliegums Čehijā būs spēkā, sākot no 2019. gada janvāra.
Dzīvnieku brīvībā arī informēja, ka minētais likumprojekts Čehijā ir nodots tālāk parakstīšanai prezidentam, un pēc tam Čehija pievienosies 13 Eiropas valstīm, kurās jau ir pieņemti likumi par labu kažokzvēru audzēšanas aizliegumam vai arī ir spēkā ierobežojošas likuma normas.
Biedrībā arī uzsvēra, ka daudzās Eiropas valstīs, piemēram, Lielbritānijā, Austrijā, Horvātijā un Spānijā kažokzvēru audzēšana ir aizliegta. Arī Nīderlandē, kuras kažokzvēru nozare ir viena no lielākajām pasaulē, aizliegums ieviests ētisku apsvērumu dēļ, neraugoties uz ekonomisko izdevīgumu. Turklāt tādās valstīs, kā piemēram, Vācija, Beļģija un Norvēģija tiek virzīti likumprojekti kažokzvēru audzēšanas aizliegumam.
cui bono
sadistiem no "Dzīvnieku brīvības"
reptilis