Šajā sakarā Sabiedrība par atklātību – Delna norāda uz vienkāršu risinājumu nacionālā līmenī, kas ļautu būtiski samazināt šādas nelegālās naudas nonākšanu amatpersonu rokās. Jānosaka pienākums visiem uzņēmumiem, kuri vēlas pretendēt uz publiskajiem iepirkumiem, atklāt tās patiesos labuma guvējus, tai skaitā īpašniekus. Tādējādi tiktu nodrošināta atklātība un novērsti interešu konflikti valsts un pašvaldību amatpersonu darbā. Latvijā šāda regulējuma iestrāde normatīvajos aktos būtu Finanšu ministrijas kompetencē.
Lai Eiropa Savienība novērstu krāpnieciskus darījumus ofšoru teritorijas, Delna aicina Latvijas valdību un Eiropas Parlamenta (EP) deputātus nekavējoties atbalstīt vienota starptautiksa reģistra izveidi, kur būtu jānorāda ofšoru uzņēmumu patiesā labuma guvēji.
Vienlaikus Delna atgādina, ka 2015.gada 16.decembrī Eiropas Parlaments, Eiropas Padome u Eiropas Komisija vienojās par šāda likumprojekta gala versiju, kas vēl jāatbalsta ES dalībvalstu vēstnieku sanāksmei (CORPER) un EP atbildīgajām komitejām, un tad par likumprojektu gala balsojumā jālemj EP. Ja EP apstiprinās likumu, ES vienotais patiesā labuma guvēju reģistrs sāks darboties no 2017.gada.